Testovanie deti do 15 rokov

18. jan 2021

Prosím Vás, testujú sa aj deti pod 15 rokov? Ja som zachytila info, že sa testuje od 15 do 65 rokov, ale kolegyňa ma presviedča, že urcite aj deti od 10’rokov

Tak ďakujem za vaše info

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
18. jan 2021
kristiii
18. jan 2021

Nemusia, ale tym pádom môžu ísť len do prírody. Ak by náhodou otvorili od 1.2. školy (čo pochybujem, ale povedzme, že by sa tak nejakým zázrakom stalo), tak by tam bez testu nemohli nastúpiť.

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelka1234
19. jan 2021

Urcite deti do 15r nemusia ist na testy, ja osobne ani neodporucam

kristiii
19. jan 2021

@janulla1 ja to chápem tak, že do druhého februára by im platil tento test a potom budú zrejme vyžadovať ďalší. Sama zvažujem, či malého dať testovať či nie...

babalenka
19. jan 2021

Ale predĺžili lockdown takže do 7.2 určite do školy nepôjdu a ak áno ich budú testovať na školách kloktanim.A svoje deti nedám teraz testovať sme stále doma nikde nechodíme mac.co spravia tri kolecka okolo paneláka sami

hettinka
19. jan 2021

@janulla1 nato, aby mohli chodiť von normálne, nielen “do prírody” - čo casto znamená cele kŕdle deti spolu na 1 kopci. A mnohé deti absolútne nesedia doma, po meste chodia cele partie, keď rodičia nie su doma, chodia po bytoch.
Kto si decko ustrazi, že je fakt len doma a na dvore, v prírode mimo iných ľudí, testovať ho nemusí.

hettinka
19. jan 2021

@kristiii ak školy otvoria, budú mat pravdepodobne deti vlastne testovanie.

kristiii
19. jan 2021

@hettinka asi narážaš na to testovanie kloktaním, to by bolo fajn, len úprimne moc neverím, že by bolo dostupné povedzme už k tomu 7.2., keďže vieme ako to tu na Slovensku s testami chodí. Ja zvažujem testovať malého skor kvôli návšteve lekárov, keďže vieme ako sa niektorí stavali k pacientom bez negatívneho testu

hettinka
19. jan 2021

@kristiii neviem, či kloktacie, alebo iné. Ale nevidím reálne, že by žiak nastúpil niekedy vo februári s testom z plošného testovania z tohto týždňa. Väčina detí testy mať asi nebude, takže školy to budu určite musieť riešiť pred nástupom.
A tiež zvažujem, či dať otestovať 13-ročného, presne kvôli lekárom, nosí komplikovaný strojček, niečo sa mu s tým stane a bude problém. K lekárovi sa ísť môže aj bez testu, lenže či nás aj vezme, ešte aj cez 2 okresy to máme. Inak je doma, všetci sme doma, tekže viem 100%, že nikam nechodí von.
A tiež sa výnimka vzťahuje len na individuálny pohyb a šport v prírode - teda sami, len v rámci rodiny a od iných odstup. A ked vidím tie skupiny detí v meste, pred panelákmi na ihriskách, tak to teda moc "individuálne" nie je a v prírode už vôbec nie.

kristiii
19. jan 2021

@hettinka veď práve, je to cele také nedomyslené a neisté. Testovať sa nemusia, ale reálne človek dopredu nevie, či od nich ten test predsa len niekde vyžadovať nebudú. Aj u nás sú plné ihriská, okrem toho decká vysedávajú jeden u druhého na on-line hodinách, takže návštevy v plnom prúde. Testovať sa ľudia nechcú ísť, lebo sa pri čakaní nakazia, ale na návšteve im to nevadí..

hettinka
19. jan 2021

@kristiii a to iste seniori - testovať sa nemusia, ale potom ich ani na postu a do banky nepustia, ani po objednaný tovar na výdajňu. A vie človek, či sa mu nepokazí vysavac, chladnicka, či nepríde niečo dôležité na postu?

Inak, ak otestujú rodičov a boli by pozitívni, deti budú v karantene s nimi automaticky. Lenže môže sa stat, že rodič už pozitívny nebude, už bude mat prekonanu infekčnú fázu a dieťa práve infekčné bude behať...

kristiii
19. jan 2021

@hettinka no tí seniori, to je ešte horšie. Z nich to zas určite veľa pochopí tak, že sa nemusia testovať a budú môcť normálne fungovať a nakoniec budú nemilo prekvapení. Ale toto by mali tí úžasní politici poriadne vysvetliť a nie len napísať, že seniori nad 65 majú výnimku z testovania.

maciatkolulu
19. jan 2021

@hettinka u nás dostal malý už dnes test na domov. Tak som uveda, večer ideme testovať, zábava bude a zmena...

zuzanockamt
19. jan 2021

@kristiii ale mohli...prvý stupeň určite a druhý podľa podmienok

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
19. jan 2021

@janulla1 musia ťa ošetriť, keď nie, treba podať podnet

hettinka
19. jan 2021

@maciatkolulu u nás sa domáce testy nezvažujú

veronikaszabova
19. jan 2021

@janulla1 osetria ta aj bez testu

maciatkolulu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivulkap
16. mar 2021

Ahojte, potrebovala by som radu, muz je pozitívny od piatku poobedia(test po 7dnoch) , syn chodil do skoly do piatku, po zisteni pozit. Sme zostali vsetci v karantene 14dni, moze skola pozadovat od nasho syna 6r. Negativny test pre navrat do skoly po skončení karanteny? Dakujem

marcelka1234
17. mar 2021

@ivulkap urcite by som svoje dieta nikdy nedala testovat.
Prikladam clanok kamosky, jej skusenost s testom u syna.A mam viac negativnych skusenosti v mojom okoli.
Skola podla mna nema pravo nieco take ziadat a ako rodic by som trvala na svojom.