Termín PCR testu

cajomila
9. nov 2021

Ahojt, boli ste niektorá objednaná na PCR test lekárom?
Za koľko dní ste ho mohli absolvovať?

Moja kamoška čakala na termín 10 dní 😳.

Ide o to, že máme podozrenie na Covid ...mňa už lekárka objednala...len rozmýšľam, či to nieje rýchlejšie pri samoplatbe🤔.

Nechce sa mi byť v karanténe o 10 dní dlhšie.

zuzkaa1991
9. nov 2021

@cajomila viete sa sama objednať vypisete ze ste bola s pozit. Osobou a mate bez platne

nicoli02
9. nov 2021

tak sa neuvádza tá pozitívna osoba? či to takto oni nesledujú?

liligreg
9. nov 2021

Ahoj, kolegyni vyšiel doma test pozitívny minulú stredu, v ten deň sa objednala a dostala termín na sobotu. Ja mne vysli včera doma pozitívne testy, príznakov mám habadej + kontakt s pozitívnou kolegyňou (aj viacerými, keďže v škole bolo pozitivnych dosť deti, tak kým to zistili…), registrovala som sa na PCR, ešte mi neprišiel termín. Práve som čítala diskusie, že je normálne čakať aj 48h na termín. Tak čakám. Neviem, takýmto tempom, kedy budem otestovana a naspäť v škole. Čítala som, že niektorým prišla napr sms s termínom takmer okamžite, ale termín dostali až o týždeň. Je veľký nápor žiadateľov. Ale do školy papier s pcr ci pozitívnym alebo negatívnym potrebujem

luccija
9. nov 2021

@cajomila určite je rýchlejšie si sama zaplatit

sally001
9. nov 2021

@cajomila aj ked zadate priznaky mate to zadarmo nemusite zadavat ze ste boli z poz.osobou

cajomila
autor
9. nov 2021

Len tu ide teraz o to, že sa na termín testov čaká dosť dlho.
Takže síce je fajn, že ho máte zadarmo, ale už menej fajn je, že iba na samotný test čakáte celé dni alebo aj 10 dní.
Takže sa vám karanténe úplne zbytočne predĺži o 10 dní ( napr).