Syn v inej zdravotnej poisťovni ako rodič

mer12
4. jan 2023

Ahojte baby, neprwcujete niektorá náhodou v zdravotnej poisťovni?? Stala sa nám taká vec, že sme sa prepistovali všetci z dôvery do union, ja so starším synom sme vypisovali prihlášku u pani v OC co robila nábor a muž s mladším elektonicky. Teraz nám prišli kartičky domov ( do KE, bývame v TT) a staršiemu synovi neprisla. Volala som do union, že co sa deje a vraj ho nemajú v systeme. Akurát sme v KE do 8.1., v TT mám kópiu prihlášky aj jeho ( aspoň tak si pamatam) . Vraj mám ptm poslať im na mail kópiu a nejak sa to vyrieši. Len problém, syn je chorý, treba nám ísť na pohotovosť, on v dôvere q my všetci v union pričom maloleti musia byť v ZP akú má zákonný zastupca. Ošetria mi ho vôbec?? Co bude keď náhodou tu jeho kópiu prihlášky nenájdem teda, bude on sám v inej poistovni ?? Prosím pomooc,toto sa len mne môže stat

pribinak
4. jan 2023

@mer12 nemusíš byt v rovnakej zdravotnej poisťovni ako tvoje dieťa
Podstatne je, že je poistencom nejakej poisťovni
Stačí mail
Ale veď volaj do poisťovni a urguj to

lenka7477
4. jan 2023

nemusíte mať rovnakú ZP

mer12
autor
4. jan 2023

@lenka7477 to by bolo super len mam info, že by mal byť v rovnakej

mer12
autor
4. jan 2023

@pribinak volala som len im musím poslať tu kópiu ku ktorej sa momentálne neviem dostať, pani ma mala ešte kontaktovať no kašle nato asi

gemerka17
4. jan 2023

@mer12 máš zle info. Každý člen rodiny môže byť v inej. Aj keby si ty bola v dôvere, manžel v unione a syn VŠZP tak je to úplne ok.

mer12
autor
4. jan 2023

@gemerka17 chvála bohu, ďakujem za info

viestta
4. jan 2023

@mer12 tvoja ZP nemá nič so ZP tvojho syna. Syn je poistenec štátu a vôbec nemusí byť v rovnakej ako rodičia.

luliu
4. jan 2023

@mer12 máš zle info, nemusí mať rovnakú ZP

lucka_ke
4. jan 2023

len novorodenec má rovnakú poisťovňu ako matka, ale potom môžeš zmeniť

maris5
4. jan 2023

@mer12 ohladom rovnakej zdravotnej poistovne je to vtedy ak chces cerpat benefity na dieta. Vtedy aspon jeden rodic ma byt v tej istej poistovni ako dieta. Dieta ti normalne osetria.

hipuska
4. jan 2023

Ja už karicku pri najmenšom nemám, máme občiansky a používame ten. On by mal byť ešte stále v starej poisťovni? Nie? Tak uved tu