Svadba s cudzincom v cudzine - doklady

janinah
10. dec 2016

Ahoj,hľadám niekoho kto uzavrel manželstvo s cudzincom v cudzine /mimo EU/ a ako ste nasledne vybavovali doklady v SK resp. v EU.

petruska1212
10. dec 2016

Ja. Ale to bolo davno. 8 roky dozadu odvtdy sa urcite vela veci pomenilo

daren1
10. dec 2016

Neviem ake konkretne doklady.Vsetko sa odvija od sobasneho listu z osobitnej matriky v Ba a potom mozrs riesit vsetky dalsie napr. Ohladom pobytu

stardust
10. dec 2016

Na matrike v danom state dostanete zoznam dokladov...ja si to uz nepamatam, potrebovala som svoj uradne prelozeny rodny list. Po svadbe na urade dostanete medzinarodny sobasny list, tento treba apostilovat, vyplnit ziadost o vystavenie slovenskeho sobasneho listu a to sa posiela do Bratislavy. Presne si to uz nepamatam, so vsetkymi formalitami vam pomozu na slovenskom velvyslannectve, treba si tam zavolat a dohodnut termin.

obsadenemeno
11. dec 2016

urcite ti bude treba potvrdenie ze si slobodna a teda ze mozes uzavriet manzelstvo...ma to platnost 3 mesiace, myslim.....vydaju ti to na matrike.....

siska259
23. apr 2017

Ak je to ešte aktuálne poradím 🙂

grandezza
25. apr 2017

@siska259 ahoj, ja planujem svadbu buduci rok v Taliansku, na aký štát sa špecializuješ? dakujem

siska259
25. apr 2017

Ahoj, ja som sa vydavala mimo EU, takže pre Taliansko to bude iný postup a nebude komplikovaný. Pre bližšie info odporúčam obrátiť sa na Legalizačné pracovisko Ministerstva zahraničných vecí, tam ti presne povedia čo budeš potrebovať aj pre legalizovanie zvazku v SR.