Svadba - nárok svokry na voľno

19. apr 2024

Ahojte. Chcem sa opýtať či má svokra nárok na voľno zo zákona keď sa ideme s jej synom brať. Ďakujem

lilianka28
19. apr 2024

Nie

klarissa25
19. apr 2024

Nech sa normálne dohodne so zamestnávateľom. To si bežné berú rodicia aj dovolenku v týždni keď je svadba...

katkaseiner
19. apr 2024

akoze volno v den svadby ? je to v sobotu? Tak by som sa so zamestnavatelom dohodla ze moj syn sa zeni, samozrejme ze normalny clovek nebude cakat ze bude svadobna mama v robote...
hoci teda moja kolegyna v UK... jej dcera sa vydavala v stredu a ona este dobrovolne odpracovala den (do 14tej) a potom o 15tej uz stala na obrade.... ale to normalne clovek takto nerobi

pribinak
19. apr 2024

Nie. Však ona nie je nevesta

adik64
19. apr 2024

Zo zákona nemá nárok, voľno patrí iba na vlastnú svadbu, t.j. neveste a ženíchovi.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muchotrafka298
19. apr 2024

Ziadne volno jej zo zakona nepatri. Normalne si zoberie dovolenku. Pokial pracuje na zmeny, tak si mohla zmenu vymenit s niekym z kolegov. Predpokladam, ze termin svadby viete uz davnejsie.

alenah31
19. apr 2024

ZP § 141:
e) svadba; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe a pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na účasť na svadbe dieťaťa a rodiča zamestnanca.

melanta
19. apr 2024

Má nárok na voľno bez náhrady mzdy, 1 deň na účasť, t.j. v deň svadby.

blondinka95
19. apr 2024

@klarissa25 a na co potrebuje rodič týždeň dovolenky?

zoja1234
19. apr 2024

@blondinka95 to by aj mna zaujimalo 😂

januska12323
19. apr 2024

No veď predsa musí všetko vybaviť keď sú mladí neschopní. 🤭

mila23
19. apr 2024

@blondinka95
@zoja1234
@januska12323 ...pise ked je svadba v tyzdni...cize pocas tyzdna...nie ze tyzden volna potrebuju

blondinka95
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blondinka95
19. apr 2024

@mila23 @klarissa25 beriem späť, zle som precitala klarissin príspevok. Ďakujem 🙂

cukorfalat
19. apr 2024

Ma narok zo zakona na jeden den volna, bez nahrady mzdy.

Samozrejme ZP umoznuje, aby zamestnavatel poskytol aj viac ako jeden den volna, ale to uz nemusi.
A existuju zamestnania, kde tieto veci su upresnene este v kolektivnej zmluve, a umoznuje cerpanie vo vacsom rozsahu. Napr je firma, kde v kolektivnej zmluve maju, ze na vlastnu svadbu 2 dni volna s nahradou mzdy + 1 den dalsieho volna ak svadba pripadne na pracovny den zamestnanca; a takisto 1 den volna s nahradou mzdy na svadbu dietata/rodica. Ale to su veci uz nad ramec ZP.