Susedov strom ohrozuje dom

midka
14. júl 2024

Ahojte, sused oproti cez ulicu cca 6m. Má na svojom pozemku pri hranici pozemku zasadený strom- jedla, vysoký asi 20m, vek 40-50 rokov, nikto tam nebýva nestará sa o to celé roky. Fakt sa bojím, aby jedného dňa nespadol na náš dom. Majiteľ ani netuším, kde sa zdržuje, niekedy tam nie je celé roky, myslim, že aj elektrikári ho už odpojili. Proste c z majiteľa cesta urcite nevedie. Poraďte čo robiť. Ďakujem

viestta
14. júl 2024

Riesit cez obec

midka
autor
14. júl 2024

@viestta to mi je jasné, ale oni mu max pošli výzvu, ale on celé roky nepreberá poštu, žiadnu.....a to čo mu dajú do schránky tam max zhnije...

markusrasford
14. júl 2024

@midka pod ruskom tmy mu vypáliť nič ste nevideli ani nepočuli

viestta
14. júl 2024

@markusrasford 20 rocny ihlicnan zapali a zhori aj jej dom... To kde chodis na tie napady? Alebo je to z horucavy?

zuzanka.zuzu
14. júl 2024

@markusrasford 40 ročný strom sa určite v noci bude dať odpíliť potichúčko 😉

markusrasford
14. júl 2024

@viestta tam malo byť vypilit nie vypáliť. Hold chyba

markusrasford
14. júl 2024

@zuzanka.zuzu keď nerozumieš sranda tak to mi je luto. Nezer všetko

viestta
14. júl 2024

@markusrasford vypilit v noci potichucku. Fakt si chod dat sprchu...

zuzanka.zuzu
14. júl 2024

@markusrasford hahaha.... vtipné asi ako pohrebný veniec 🙈

markusrasford
14. júl 2024

@viestta ja som úplne v pohode keď ani ty nerozumieš srande daj si ty studenú sprchu

markusrasford
14. júl 2024

@zuzanka.zuzu hlavne ze ty si zábavna ako maugliho gule

viestta
14. júl 2024

@markusrasford nuz tak blbemu napadu nerozmiem, to fakt. Ani ako vtipu

vanilkovazmrzka
14. júl 2024

Ked tam majitel roky nechodi, naco pilit pod ruskom tmy? Normalne cez den.

markusrasford
14. júl 2024

@viestta nevadí. Vlastne ja som tebe ani nič neodporúčal a ze si sa dohodol namontovali no hold smola

viestta
14. júl 2024

@markusrasford tvoje rady su zadavatelke take uztocne ako mrtvemu perina

markusrasford
14. júl 2024

@viestta ôk nemusíš furt múdrovat ja som stebou nepasol baranov

viestta
14. júl 2024

@markusrasford nie, nepaDol si

markusrasford
14. júl 2024

@viestta super. Som veľmi rad ze začínaš chápať co si doteraz nechápala

markusrasford
14. júl 2024

@vanilkovazmrzka veľmi dobrá myslienka

slovakboy
14. júl 2024

@midka nechajte ho vyrúbať, alebo skrátiť od vrchu na polovicu. Ked z toho bude prúser tak bude. Určite menší ako zničena strecha alebo nebodaj život. Môžte dať zhodnotiť riziko gandrológovi. Mne spadol na ulici zdravy smrek vedľa auta. Vietor ho vyvrátil aj s koreňmi. Keby spadol na niekoho tak ho zabije. Keby na auto tak je z neho palacinka. Ihličnany maju rást v lese a nie v meste. V meste mladé listnáče a po rokoch vyrúbať a nahradiť novými. Riziko je veľké.

lukbe
14. júl 2024

@midka podľa mňa dat žiadosť niekde na zivotne prostredie, napísať dovody, aspoň my sme tak dávali, ked nam konáre jedle buchali do okien a korene boli pri plynovej pripojke. Ale to pri panelaku. Potrebovali sme súhlas všetkých z vchodu. U teba je to iné, ale išla by som sa spýtať.

anjelicek26
14. júl 2024

Normálne by som tam išla a spilila koľko treba, odpratala bordel. Nikto si to nevsimne, nikto tam nechodí. A nie,nie v noci.

markusrasford
14. júl 2024

@anjelicek26 veľmi dobre napísané a nie v noci!!!

marca12
14. júl 2024

Treba to riesit s obcou. Pokial je strom v takom stave,ze vas ohrozuje,musi mat na to nejake stanovy obec,ak vlastnik neprebera vyzvy. Vypilit len tak nemozes. Vlastnik musi poziadat o vyrub stromu. V tomto pripade ho zastupi obec.

vanilkovazmrzka
14. júl 2024

One, a je to pekna jedla? Pred vianocami nech ho vypilia a postavia na namestie ;) ak je dostatocne velky mozu poslat aj do Ba, posledne roky boli stromy na vianocnych trhoch darovane z podobnych situacii - sice pekne stromy, ale uz predstavovali riziko tam, kde rastli

marca12
14. júl 2024

@anjelicek26 A budu platit pokutu za susedov strom? Takyto strom sa moze pilit len mimo vegetacneho obdobia. Od oktobra do konca februara. Inak je to na pokutu a musi byt stanovisko k vyrubu.

ptvw
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
midka
autor
14. júl 2024

@slovakboy presne aj teraz v blízkom okolí je to v z druhý ihlicnam generačné rovnako starý, ktorý vietor vyvratil
@anjelicek26 áno to by stačilo, len keby sa skrátil aspon na polovicu, jasné, že skočím na obec, len keby to necham na nich, skončí to pri neprevzatej korešpondencii a koniec, ...presne to som chcela vedieť, či to môžem prípadne dať skrátiť je mi jasné, že na vlastné náklady, ....

midka
autor
14. júl 2024

@marca12 nepotrebujem výrub úplne by postačovalo skrátiť na bezpečnú výšku

midka
autor
14. júl 2024

@vanilkovazmrzka Dobrý nápad, bol by z neho parádny vianočný stromcek, ale toto asi len so súhlasom majiteľa....