Súhrnný výkaz

janaa_1
3. jan 2024

Ahojte,
vedeli by ste mi objasnit ci danove priznanie suvisi so súhrnným vykazom?
Som zivnostnik, registrovaná pre dph par.7 (fakturacia do zahranicia). Suhrnne vykazy podavam štvrťročne, za tie mesiace kedy som dodala sluzby. Tento rok to bolo kazdy mesiac, cize 12 faktur (aj decembrova)
a teraz k danovemu priznaniu. To by malo zahŕňať len tie prijmy ktore som fyzicky prijala za 2023. co v mojom pripade bude predstavovat len 11 faktur. (decembrova mi bude vyplatena az druhy januarovy tyzden).
Moja otazka teda znie, ze ci to je to takto spravne? su suhrne vykazy a danove priznanie 2 samostatne veci alebo to musi byt rovnake?
Dakujem za kazdu informaciu

isis234
3. jan 2024

@janaa_1 daj to do skupiny .. Učtovnictvo a dobré rady ..

sati298
3. jan 2024

@janaa_1 ahoj. Su to dve rozne veci. Danove priznanie su tvoje prijmy a vydavky za cely rok.

simca06022011
3. jan 2024

Daňové priznanie aké? Prečo nemáš napr účtovníka?
Daň z príjmov so súhrnný vykazom nemá nič. Do DP z príjmov budeš dávať všetky tvoje príjmy bez ohľadu na DPH (súhrnný výkaz dá týka DPH)
Ak so fyzická osoba zdaňovať v dp budeš všetky príjmy ktoré si reálne prijala v roku 2023, nie fakturovala.

draik
4. jan 2024

@janaa_1
Pre súhrnný výkaz je dôležitý dátum dodania, pre daňové priznanie k dani z prijmu dátum prijatia platby (ak ide napr. o paušálne výdavky)

janaa_1
autor
8. jan 2024

@draik , @sati298, @simca06022011 ďakujem Vam za odpoved 🙂