Sú s vami v karanténe aj členovia domácnosti, keď nemáte príznaky?

xnatalkax
5. jan 2021

Ak je niekto v karantene ale nema priznaky a este nema test, tak snim su v karantene vsetci clenovia domacnosti?

henrietkatr
5. jan 2021

@xnatalkax ano, ak je jeden s clenov v karantene, mali by byt aj ostatni clenovia rodiny.

miusa00
5. jan 2021

Práveže pokial nemá pozitívny test a bol len v kontakte, tak je len ten dotyčný

hettinka
5. jan 2021

@henrietkatr
@xnatalkax
Nie, ostatní sú v karantene až po pozitívnom výsledku testu. Kým ho nemáš, ostatní oficiálne v karantene nie sú. Ale z ľudského hľadiska by som zostala doma, ak je to možné.

renirv
5. jan 2021

Ano ,ved mozu byt chori

gelifil
5. jan 2021

Len ten je v karantene, co bol v priamom kontakte s nakazenym.

eri444
5. jan 2021

@xnatalkax pokiaľ ešte nemáš test, tak si v karanténe iba ty ale ak ti výjde pozitívny test, tak budete automaticky všetci v domácnosti v karanténe. No povedala by som, že teraz je to o každého zodpovednosti.

mogaa
5. jan 2021

@xnatalkax záleží č ten jeden je pozitívny....ak ano, ostáva v karanténe celá domácnosť

jankapepe
5. jan 2021

@renirv nie

jankapepe
5. jan 2021
20erika07
6. jan 2021

Moj manzel bol s dvoma pozitivnymi v uzkom kontakte, ag test mal negativny ale musel cakat v karantene aj tak na pcr test, teda 10dnovu karantenu musel mat od doby s poslednym kontaktom s pozitivnou osobou a museli sme byt aj my cela rodina, ale to nam nariadili z regionalneho uradu ,volali nam.

basska_b
6. jan 2021

@20erika07 My sme museli mať 10 dní od pozitívneho výsledku testu. Ešte nam k tomu poslali mail z hygieny. Reálne sme teda boli doma 2 týždne 😐

basska_b
6. jan 2021

@xnatalkax Kým ešte nemá pozitívny výsledok, nemusia byť. On ten vírus ma nejakú dobu, kým sa prejaví.

20erika07
6. jan 2021

@basska_b tu to bolo tak na hlavu ze stacila 10dni karantena a ten co bol pozitivny mohol ist do prace bez vysledku pcr testu po 10dnoch, vysledok pcr testu mu vysiel 2 dni nato pozitivny este, tak ostal este 3dni doma,ale predtym uz bol 2dni v praci