Sú PCR výsledky v sms platné?

anika999
5. nov 2020

Prosím vás ľudia ktorý majú výsledok v sms ako to funguje u lekára? V nemocnici a všade tam kde pýtajú modrý papier alebo tieto výsledky?
Stačí ukázať sms a všetko je ôk,
A u lekára tiež len ukázať? A tým to hasne?

rachel36a
5. nov 2020

Negativny vysledok plati do dalsiho plosneho testovania v okresoch kde sa bude testovat...pozitivny vysledok plati 90 dni, samozrejme po ukonceni povinnej karanteny

unicornlady
5. nov 2020

Áno, sú platné a stačí sms v telefóne. Aj na aktuality.sk to písali.

Mňa by zaujímalo,ako je to teraz. Že PCR výsledky (ak si dá niekto robiť test: tak platia výsledky ktoré prídu od piatka? Bolo to 6.trho?

zuzanka.zuzu
5. nov 2020

nie, mobil nestačí.

eva56
5. nov 2020

@anika999 dnes som bola u lekára, dal mi potvrdenie.

malulienka
10. nov 2020

@zuzanka.zuzu Dobrý deň,
Prosím Vás a kde a ako získam potvrdenie v tlačenej forme?

rachel36a
10. nov 2020

@malulienka zavolate svojmu lekarovi a on vam napise potvrdenie o vynimke

malulienka
10. nov 2020

@rachel36a ale ja musím mať potvrdenie o negat.vysledku a nie potvrdenie o výnimke

rachel36a
10. nov 2020

@malulienka ziadne potvrdenie o negativnom vysledku neexistuje...mjmo certifikatu...preukazujes sa sms, ale niekde to nechcu akceptovat, tak potvrdenim o vynimke. Tam moze lekar dopisat bud vysledok testu, alebo kedy bol pacient pozitivny, dokedy mal karantenu a pod

zuzanka.zuzu
11. nov 2020

@malulienka skús svojho všeobecného, náš vydáva potvrdenie o prekonanom ochorení (a aj o výnimke, ale o je iná téma). no má to spoplatnené ako administratívny úkon

botka19
11. nov 2020

@rachel36a zaujimave,pretoze Medirex potvrdenie o negatívnom výsledku dáva,samozrejme podpísané a opečiatkované ich lekárom.

rachel36a
11. nov 2020

@botka19 ano sukromne laboratoria davaju potvrdenia, testy robene statom cez korona.gov.sk potvrdenia nedavamu

botka19
11. nov 2020

@rachel36a to si trochu odporujete,pretoze ste pisali,ze taketo potvrdenie neexistuje. Autorka nepise,kde jej robili PCR.

rachel36a
11. nov 2020

@botka19 predpokladala som ze ide o PCR test od statu kde ziadne potvrdenia nedavaju...vacsina z nas nechodi na drahe platene testy, ked je moznost testovat sa zdarma ...ked treba niekomu potvrdenie tak vystavi lekar potvrdenie o vynimke.

malulienka
11. nov 2020

@rachel36a Áno robili mi PCR test štátny na žiadosť lekára.Potvrdenie do ruky nedávajú.
Už ho ale mám.Písala som žiadosť cez email na ÚVZ a už mi poslali potvrdenie.
Ďakujem Vám za Vaše rady a dotazy.

rachel36a
11. nov 2020

@malulienka super