Stratený papier o práceneschopnosti

opatova
2. mar 2015

Dnes som boa v socialnej poistovni zaniest papier na peniaze a mala som zo sebou aj pnku pre pripad ze by som ju potrebovala ale nepotrebovala som ju a z obalu som vytiahla len papier na peniaze ..ale nejako mi musela vypadnut aj pnka pretoze ked som prisla domov a pozerala som si papiere pnka tam uz nebola... to sa moze stat len mne ...co mam teraz robit mam volat do socialnej ze som ju stratila alebo moze mi lekar vystavit novu pn nahradnu?Dakujem velmi pekne za pomoc.

donapepe
2. mar 2015

možno ti vypadla keď si bola na SP, doporučujem zavolať tam či ju nenašli prip. čo máš ďalej robiť.
http://www.socpoist.sk/kontakty--xly/48023s
Oni ti povedia čo ďalej či máš ist znova lekárovi... to si stratila tu zelenu časť s ktorou sa chodi na kontroly k lekarovi? neboj sa, na výplatu pn to nema vplyv ak si bola teraz odovzdať papier na peniaze...

sue
2. mar 2015

Kočky čo je "papier na peniaze" ? 😕

opatova
autor
2. mar 2015

@donapepe No uz som volala do Sp a ze zatial ho nenasli bol tam taky stary pan neschopny a prepojil ma k este neschopnejsej ze ona sa s tym este nestretla ze by to niekto stratil ze mam zavolat doktorke ci mi moze vyplnit dalsi ale doktorka tam uz nieje tak musim cakat do zajtra

donapepe
3. mar 2015

@sue papier na peniaze je vlastne doklad od doktora ktory ti vystavi ked prechadzas pnku cez mesiac, je to potvrdenie o trvani pn. Na to aby ti poslala socialka peniaze za pn potrebujes tento listok ale len v pripade ak ti pn este trva, ak konci pn vtedy sa odovzdava ukoncenie pn. V podstate by to vsetko malo ist cez zamestnavatela a ten to posle na socialku lebo aj on musi vediet o trvani alebo netrvani pn a na ukoncenie pn dava svojmu peciatku. Doporucujem kazdemu nosit vsetko zamestnavatelovi a pre seba robit kopiu ak by zamestn.stratil, lebo sa to stava casto, alebo to poslu neskoro.

donapepe
3. mar 2015

@opatova ano väčšinou to zdvihne prvy vratnik a ten byva najmudrejsi, nevedia o com tak prepoja hocikde. Ale aspon ti povedali ze u nich nic neporiesis a mas sa obratit na lekara, tak aspon jedna pozitivna sprava...

hrcavdeske
21. mar 2015

@donapepe prosim ta a ak je niekto nezamestnany a je na PN. a strati papier o PN ? kde si ho moze znovu vybavit ? kedze je nezamestnany nedostava peniaze ziadne lebo ani z uradu prace nema narok ... staci si vybavit novy , alebo ako , kedze ide o cloveka ktory je na pn uz cez 7 mesiacov . diky

donapepe
21. mar 2015

@hrcavdeske papier o PN sa musi zase riešiť u lekára ktorý ho vypísal, nech urobí kopiu...ked je niezamestnaný a je na PN dava vsetko na UPSVR, lebo ten urad za neho plati aspon zdravotne poistenie po nejaku dobu neviem presne kolko..ale odporucam vsetko im nosit pre istotu... nema narok ani na davku v hmotnej nudzi?

opatova
autor
22. mar 2015

No ja som mala na koniec stastie volala mi zo socialky ta pani ze sa moja pn naslla ale doktorka mi povedala ze nahradne tlaxivo sa nemoze uz davat

hrcavdeske
22. mar 2015

@donapepe nema.. zije s manzelom aten zaraba dostatocne ... tu nejde o to ci ma alebo nema narok na peniaze, len mi slo o ten papier . ale uz som sa dozvedela ze na socialke jej daju duplikat. dakujem za odpoved 😉

donapepe
26. mar 2015

@hrcavdeske na socialke teda na socialnej poistovni ti daju kopiu len tej PN ktoru tam maju odovzdanu... ja som to pochopila ze pises ze sa stratila PN a ze na socialke nie je a chceli ste ju odovzdat... tiez ma napadlo ci si nepleties socialku (soc.poistovna) z uradom prace soc.veci a rodiny, lebo to velmi vela ludi splieta dokopy... takze ak ste stratili pn a na socpoist.odovzdaná nebola, kopiu vam neurobia, nemaju z čoho... jedine z tej od lekara ktory pn vystavoval a ta sa odovzadava az po uplnom skoncení pn... ale nevadí asi si si to uz poriesila po svojom... co ja poznam je tento postup... vela stastia 🙂

jojo53
31. aug 2015

Ahoj .... Mam problem , manzelka stratila jedno tlacivo pn,,ktore mala dat,, zamestnavatelovy....zaciatok PN......
Zelene tlacivo ma. poukaz na peniaze poslala... A papire o zacati PN sa nejak stratil ako mame postupovat??? ☹ ☹ ☹

stanulienkat
31. aug 2015

@jojo53 Prefot tu cast, ktoru mas doma a lekar ti moze vystavit nahradne tlacivo PN.

tomas121
7. okt 2020

dobry den mohly by ste mi poradit posielal som ukoncenie marodky zamestnavatelovy Minuly tyzden stvrtok ale este stale neprisla im ziadna posta a us je skoro tyzden asi sa zatratila posta mohol by som si poziadat od lakara ukoncenie znova ?

floren
7. okt 2020

@tomas121 áno, ale ešte počkaj, mne tiež tak stratili a bola len u druhej pracovníčky