STK mi prepadla v januári

22. feb 2023

Ahojte, chcela by som sa opýtať keď mi STK prepadla v januári dostanem pokutu a koľko by to cca bolo, novú STK ideme robiť v pondelok.

luccija
22. feb 2023

Nedostanes

hiro
22. feb 2023

Citam ze:
Výška pokuty je 330 eur – 165 eur TK a 165 eur EK. V máji 2018 však prišla do účinnosti novela, vďaka ktorej si môžu vodiči vydýchnuť. Ak sa stane, že zabudnete na termín STK, no stihnete ju vykonať do 15 dní od prepadnutia, zaplatíte „len” 110 eur, čiže ⅓ z ceny. Zvyšných 220 eur doplácať nemusíte.

deti95060810
22. feb 2023

bez pokuty to nebude...

doriiis
22. feb 2023

Záleží od toho,či už stihli odoslať pokutu
@hiro ....presnejšie povedané: ak do 15 dní od doručenia pokuty zaplatí 110€ a urobí si TK a EK tak už nemusí platiť zvyšok ceny....ak nesplní jednu z týchto podmienok,platí ju celu

weronika171717
22. feb 2023

Môže ti prísť pokuta, ale aj nemusí.... Majú na to myslím 3 roky..... Výška pokuty je taka ako píše žienka vyššie v príspevku - 330 eur (STK + EK), ale pri úhrade do 15 dní sa znižuje každá pokuta o 1/3.
Držím palce, aby nič neposlali.

elenatomasova
22. feb 2023

Dostaneš,,,ak sa dá čím skôr daj urobiť

cecilia29
22. feb 2023

My sme boli bez STK dlhší čas a nič neprišlo.

paulinam99
22. feb 2023

Pokutu samozrejme dostaneš. 165 €
https://www.dekra.sk/sk/ru-sa-pred-enie-platnos...

sissy27
22. feb 2023

@luccija na zaklade coho si usudila, ze pokutu nedostane? 😃

mimaan
22. feb 2023

Mne sa už dvakrát podarilo zabudnúť na STK. Ani raz som pokutu nedostala. Neviem ako to posudzujú.

tarra6
22. feb 2023

@hiro len keď mala byť v januári, tých 15 dní už prešlo.....

jj298
22. feb 2023

Ak si na teba spomenu pokutu mozes dostat..ja som uz dvakrat davala robit na auto prepadnutu stk a klop klop este nic nedoslo.

petedea
22. feb 2023

Nedostanes.

duunlo
22. feb 2023

Ak si po skonceni platnosti STK/EK nejazdila po dialnici tak s najvacsou pravdepodobnostou pokutu nedostanes, aj ked je to uz automatizovany proces. A kludne to moze byt aj mesiac az dva. Cize bez obav…

luccija
22. feb 2023

@sissy27 lebo sa nam to stalo pred 2 mesiacmi

jovka
22. feb 2023

Obávam sa,že dostanes,generálny pardon čo bol kvôli korone už skončil,pokuty idú automaticky z mestského či akého úradu 😵‍💫

vroni
22. feb 2023

No, neviem. Nam prišla pokuta za nespravenu STK, muz až vtedy zistil, že si nastavil alarm v mobile o rok neskôr (🙄), ale dali sme ju do 15 dní dorobiť a platili sme "len" 2x 55 euro. Moje auto som presvihla o tri týždne, pokuta neprišla žiadna a podla policajta na STK ani nepríde. Tak snáď hovoril pravdu.

lilope
22. feb 2023

@luccija do dvoch rokov ti môže prísť pokuta. To, že ti prepadla pred dvomi mesiacmi a pokuta ešte neprišla, neznamená, že ti už nemôže prísť.

sissy27
22. feb 2023

@luccija joj to bud kludna, maju na to dva roky 😂 takze len ZATIAL ti neprisla…

lusyc
24. nov 2023

Baby, došla Vám pokuta? Ja stresujem, včera skončila EK +STK, muž ostal neplánovane v práci, nemohol ísť na termín kontroly, až dnes ide. Mám čakať, že príde pokuta?

duunlo
24. nov 2023

@lusyc na 99.999% mozes byt pokojna. Nepride ti ziadna pokuta. Aj ked, jazdil za ten cas co nemal platnu STK po dialnici? Ak ano, tak tam uz je vyssia pravdepodobnost, ze Vam moze prist pokuta.

lusyc
24. nov 2023

@duunlo áno, išiel ráno z práce

duunlo
24. nov 2023

@lusyc lebo ja som raz dostal taku informaciu, kedze som uplne pozabudol na STK+ EK a mal som ju neplatnu cca 3 mesiace. Doteraz mi pokuta neprisla a to je tomu snad uz 4 roky.
Tym, ze isiel po dialnici, registracka sa prezenie systemom, aby sa overilo vozidlo, ci ma platnu dialnicnu znamku a popritom aj STK+EK. Ale ci to este plati, neviem.

drakvak
24. nov 2023

@lusyc My sme pred rokom v októbri zistili, že sme prešvihli termín, išli sme po týždni na STK a doteraz žiadna pokuta. Aj na diaľnici sme boli, nedalo sa tomu vyhnúť, zistili sme to na trase PP-BA v piatok, išli sme na víkend, takže aj naspäť v nedeľu po diaľnici.

lusyc
24. nov 2023

Tak uvidíme.

petra963
24. jún 2024

Ked idem na stk potrebujem aj maly technicky? Kupujem auto a konci stk emisna.maly technicky mi nestihne prist.ako postupovat?