Štipendium na strednej škole. Máte skúsenosť s vybavovaním?

ali15
21. feb 2011

Ahojte. Má niekto skúsenosti s vybavovaním sociálneho štipendia na strednej škole? Pozná niekto podmienky pre jeho poskytnutie? Mám s tým problém....Dík.

ali15
autor
22. feb 2011

@titkovamiriam Ahoj Miriam. Dík za rýchlu pomoc, ale tieto všeobecné stránky som si už prezrela. Potrebovala by som konkrétne vedieť, aký príjem sa berie do úvahy pre výpočet štipka. Viem len toľko, že vždy za predchádzajúci kalendárny rok - teda teraz za r. 2010. Mám dve dcéry stredoškoláčky a s dvoma malými som doma na rodičovskej. Ďalší problém je, či sa berie do úvahy aj príjem priateľa ( nie sme manželia), pretože raz nám štipko neschválili, lebo jeho príjem nemohli posudzovať, keďže nie sme zobratí, a nemala som výšku výživného na malé deti, a teraz, keď už ho máme (dali sme si ho určiť súdnou cestou), tak zase je zle. Rozhodnutie je platné od 1.11.2010 a oni ho započítali, akoby bolo celý minulý rok. Mám v tom chaos. Dcéry dostávali štipko práve od 1.11.2010 - len tri mesiace, pričom nerozumiem ako je to možné, keď vlani sa posudzoval príjem za rok 2009 a vtedy som to výživné ešte nemala stanovené... Ale aj tak dík za ochotu pomôcť.

titkovamiriam
23. feb 2011

ali tak to neviem ja som bola na materskej decka boli za zs potom na strednej ,tiez niesom vydata za priatela,alimenty som nikdy nedostavala len od statu-no deti nikdy nemali na stipko narok,lebo este byvam s rodicmi a hoci sme samostatna jednotka v rodinnom dome,pocital sa aj ich prijem a prijem brata ktory je doma-tak ti drzim palce aby si nieco vybavila.decka od 14 brigaduju kade tade a teraz ked robim a vlastne robime dvaja niekedy je to aj tak o hubu.V tomto state strasne dlho trva kym nieco vybaviš-ci to bolo u mna statne vyživne,alebo u mami invalidny....z behania po uradoch som mala dosť...

ali15
autor
23. feb 2011

@titkovamiriam Ahoj Miriam, dík za povzbudenie.... Dnes som volala s kompetentnou osobou na strednej, a tá mi povedala, že náš príjem presahuje cca 10 eur mesačne potrebný limit, takže nárok nvznikol, ale e sa môžem odvolať. Na vine je môj rodičovský, ktorý som vlani mala 5 mesiacov "až" 256 eur a to, že rozhodnutie súdu platné od 1.11.2010 počítajú na celý rok. No, je to choré, všade sa nájde zádrhel, len aby štát nemusel platiť.... Moje baby tiež musia brigádovať, aby mali na školské potreby a oblečenie. Tak ti držím palce a prajem lepšiu budúcnosť....