Ste evidovaná na úrade práce a ste tehotná?

smile20
5. nov 2015

Ahojte, chcela by som sa spýtať či sa tu nájde nejaká budúca mamička, čo je na úrade práce?

safranca15
5. nov 2015

Ja som tak bola pri malej

maminkynafazulka
5. nov 2015

Ja som na urade...

smile20
autor
5. nov 2015

A neviete ako to je, ak by vám ponúkli absolventskú prax alebo nejakú prácu môžeme to odmietnuť?

safranca15
5. nov 2015

No mna nikam neposielali a od 5m som bola pn

maminka1986
5. nov 2015

@safranca15 ahoj a možem s apýstať či ti aj pomohla PN na niečo? či si kvoli uradu bola? ja osm tiež na urade ..

safranca15
5. nov 2015

@maminka1986 ja som bolaa rizikova

misulka22
5. nov 2015

Ja som na úrade. Keď som povedala, že som tehotná tak mi neponúkli nič.2x som doniesla ten papier ,že si hľadám prácu a nabudúce už nemusím ani to ,len sa prídem podpísať.

maminka1986
5. nov 2015

@smile20 nebudu ti ponukať..ja osm bola a povedala že som tehotná...mam ist len na dáke ani neviem ako to nazvať proste ako si hladat prácu a somariny ako keby som to nevedela....

maminka1986
5. nov 2015

@safranca15 aha no kedže som na urade práce na PN neviem to su aj vychazdky tam obmädzene...musela si byt PN? ja by som nešla ked osm doma 🙂))

safranca15
5. nov 2015

Vychadzky mas po urcitom case poberania pn

maminka1986
5. nov 2015

@safranca15 a ked si bola na urade mala si PN platenu?? napíšem ti IP 🙂

smile20
autor
5. nov 2015

Mne sa menili referentky, zistila som to dnes a volala som tej novej aby vedela o mne že som tehotná a tak a ona mi na to odvetila že čo že som tehotná to nie je choroba a že 6.týždňov pred pôrodom mam doniesť papiere od lekára. Ja som z toho dôvodu jej volala aby vedela o mne lebo som počula že absolventov začleňujú na absolventské praxe, tak som sa chcela vyvarovať zbytočným komplikaciam.

maajushka
5. nov 2015

@smile20 akurat minule mi sesterka vravela, ze jej kamosku tak vyradili z uradu prace, lebo odmietla absolvenstku prax.. Ale ona asi tehotnz nebola..

maminka1986
5. nov 2015

@smile20 to čo za blbanu???achhhh nemam slov!!!ja osm tiež včera menila referentku alee bola strašne milá a zlata a povedala mi že nech pridem nato sedenie len pro forma...choroba!!!!mala si povedat že to je horšie ako choroba!! ted aneviem ake maš tehu ale....mne bývalo tak strašne zle do 4 mesiaca že to choroba by davno prešla!!!hlupane henatke ženy asi nema decko alebo mala dobre tehotenstvo! ved to nie je sranda a keby maš take dlho vytužene dieťa ako ja joooj ja by jej inak povedala!

katrin21
5. nov 2015

@smile20 ako tehotnej ti nebudu ponukat pracu. aj ja som nezamestnana a tehotna a povedala mi pani, ze to ma nebudu ani volat nejako kvoli praci, lebo tehotnu aj tak nikto nezamestna, jedine, ze by si chcela nieco hoc aj na pol roka, ze niekto napr. potrebuje len na zastupovanie docasne prijat pracovnicku.

smile20
autor
5. nov 2015

maajushka , tak si myslím že by to mal byť rozdiel že či je žena tehotná a odmietne a nie je tehotná a odmietne aspoň dúfam, lebo ten náš systém je na hlavu.

katrin21
5. nov 2015

ale zase absolv. prax je kratkodoba, takze to mozno mozu od teba chciet, ak nie su PN...

maminka1986
5. nov 2015

@katrin21 tak tak ako píšeš tehotnu nezamestnaju 🙂 ved by muslei potom platit...sice ono sa asi berie 270 dni odprac a potom sa plati materská....
@smile20

smile20
autor
5. nov 2015

katrin21, tak práveže ja nechcem o mesiac nastupujem na materskú tak by mi to bolo zbytočné niekde chodiť a ešte k tomu mam nariadený kľudový režim doma ....

maminka1986
5. nov 2015

@smile20 no tak im to milostivým treba povedať!!! alebo ench ti dá doktor papier

katrin21
5. nov 2015

@smile20 tak to ano, ked o mesiac. a co tej zenskej sibe??? kludne sa na nu posťažuj a je to.... ved to nestihas dokoncit tu prax..

smile20
autor
5. nov 2015

To je na tom že ja mám narok na PN, lenže nechcela by som sa obmedzovať nejakou PN, keďže nič nebudem dostávať. Ta chcela by som to vydržať bez PN a ísť rovno na materskú.