Stavebné povolenie a spoluvlastník SPF

sofimatko52
29. nov 2021

Dobrý večer prajem sa ospravedlňujem že otváram opäť takú tému.
Ale by som Vás veľmi poprosila niejake informácie.
Začnem po poriadku,na jednej parcele mame spoluvlastnika SPF.
Veľmi rada by som chcela vedieť ,či je možné získať niejako stavebné povolenie. Viac menej som sa dočítala,že je to nemožné.
Ale by som poprosila niejake reálne informácie ako ste to vyriešili a nakoniec ako dopadli
Ďakujem

len_nig
29. nov 2021

Ja nechápem ako môžte rozmýšľať vôbec stavať na pozemku, ktorého nie ste výlučným vlastníkom vy - keby Vám to aj niekto povolil, čo samozrejme nepovolí 🤷🏻‍♀️

ivkazba
29. nov 2021

Nie, nedostaneš stavebné povolenie na pozemku, ktorého vlastníkom je SPF. A druhá vec, ako píše aj @len_nig logika a rozum nepustia, že nebudem stavať svoju nehnuteľnosť na pozemku, ktorej vlastník nie som.

draik
29. nov 2021

Samotné spoluvlastníctvo neznamená, že je to nemožné, len by ste museli mať dohodu s SPF, ideálne na odkúpení jeho podielu. Podľa kopy nevybavených žiadostí na SPF by som taký krok veľmi zvážil, keďže to spravidla nie je otázka týždňov a ani iba niekoľkých mesiacov.

sofimatko52
autor
29. nov 2021

@ivkazba ja som vlastníkom pozemku. Sme odkúpili 4 parcely,a jedna parcela ma vo vlastníctve SPF majú tam podiel len 30m.
Dokopy na všetkých pozemkov sme mali požehnané veľa majiteľov. Som rada že len jeden vlastnik je neznámy. Ďakujem

sofimatko52
autor
29. nov 2021

@draik no žiaľ bohu človek musí pracovať stým čo ma. Každý by chcel stavať len keby bolo kde,ale ďakujem

draik
29. nov 2021

@sofimatko52
SPF vo Vašom prípade nie je spoluvlastník. Spoluvlastníkom je tzv. neznámy vlastník, ktorého SPF len zastupuje. Tu je cesta dostať sa k výlučnému vlastníctvu parcely formou zrušenia a vyporiadania podielového spoluvlastníctva (SPF síce preferuje rozdelenie pozemkov, ale ak na podiel neznámeho vlastníka pripadá 30m2, to by sa to dalo uhrať).

nelca0510
29. nov 2021

@sofimatko52 s SPF je to na dlhe lakte,drž sa,ak budeš niečo vybavovat