Stavebné povolenie

kavicka12
24. jún 2024

Dobrý deň stretol sa niekto s týmto ?Staviame dom ,pani so stavebného úradu nám povedala že nám nevydá stavebné povolenie pokým na pozemku nebudú in siete ,voda a elektrina na plyn sa napájať nebudeme.Tak sme si to všetko vybavili je tam už prípojka na vodu elektrinu ,prišli napojili skontrolovali.Potom na účastníckom konaní si spomenula že je potrebné vyjadrenie aj od spp hoci tam plyn nebude čo sme nevedeli vôbec a evidentne to nevedela ani ona ,lenže mi sme tam už vlastne technik od vodárov tam umiestnil vodovodnu šachtu kde je v blízkosti plyn (pod zemou)A ona chce teraz vyjadrenie od spp ,tak sme tam odoslali žiadosť o vyjadrenie k stavebnému povoleniu.Teraz neviem čo nám vlastne príde ,dočítala som sa že je potrebné vytýčenie od spp a potom môžme realizovať in.siete.Mi sme to nevedeli sme terez to už vieme .Nemali nás zo stavebného úradu upozorniť ešte vo februári ako sme začali vybavovať stavebné povolenie a prípojky že potrebujeme vytýčenie od spp a aj povolenie ale je v poriadku že nám to dali vedieť teraz?Nebudeme mať s toho problém?

b_a_m_b_i
24. jún 2024

@kavicka12 oni vam vlastne povedali ze spp sa malo vyjadrit este pred tym ako sa bude davat voda, ele.?

kavicka12
autor
24. jún 2024

@b_a_m_b_i áno lenže to sme nevedeli a tá pani z úradu nám to povedala až potom
Ako sa realizovala prípojka na vodu a ona si všimla že sa tam nachádza plyn

b_a_m_b_i
24. jún 2024

to potesi ked to nepovedali hned

b_a_m_b_i
24. jún 2024

@kavicka12 ale to tam mate nejake vecne bremeno ze spp ma z tadial trasy? Alebo co?
Riesim nieco podobne prave.

kavicka12
autor
24. jún 2024

@b_a_m_b_i nie nieje len pred pozemkom prechádza plyn a hneď vedľa je napojená voda

janka_266
24. jún 2024

@kavicka12 áno, k žiadosti je treba aj vyjadrenie k SPP, my sme tiež nedávali plyn, ale keďže rúra ide v chodníku pred nami, tak sme potrebovali ich vyjadrenie, rovnako ich vytýčenie, dokonca pred pretláčaním vody/elektriky popod plyn, bolo treba rúru na mieste odokryť, predtým informovať plynárov, a po pretlačení znovu informovať plynárov, ktorí to následne prišli skontrolovať a až po ich súhlase bolo možné znovu plynovú rúru zabetónovať. nakoľko to nie je elektrika, že pretneš kábel, tak len nebude elektrika v celej dedine/meste. neviem či tam SPP nemalo aj nejaké pokuty, keď sa pretláča bez ich súhlasu v okolí plynu

kavicka12
autor
24. jún 2024

@janka_266 aha a neviete kde to môžem nájsť aké vysoké sú tie pokuty

janka_266
24. jún 2024

@kavicka12 netuším, možno ani neboli 😃len sa tvárili dosť vážne, keď sme ich za to kontaktovali, treba poslať žiadosť a všetky pokyny prídu s rozhodnutím