Sťahovanie do zahraničia s 8 mesačným bábom

aurora24
20. feb 2016

Ahojte maminy, oteckovia, rodinky. Chcela by som sa spýtať na Vaše osobné skúsenosti so sťahovaním sa do zahraničia s malým bábom. Konkrétnejšie by ma zaujímalo, ako ste to riešili s pediatrom, či ste mali už nejakého dopredu vybratého, čo povedať tomu aktuálnemu. V čase odchodu naša malinká bude mať 8 mesiacov, čiže by mala stále navštevovať poradňu. Nie sme ani očkovaní. Preto by ma zaujímal nejaký ďalší postup. Aj to, či ste sa odhlásili zo zdravotky u nás a dali si ročné cestovné komplexné poistenie (v prípade vycestovania na čas určitý). Budeme vďační za všetky rady, tipy, skúsenosti. Prajem krásny slnečný deň.

tyelde
20. feb 2016

...ja sa budem sťahovať ešte tehotná, ale na druhej strane, poznám dosť veľa ľudí čo sa sťahovalis deťmi do 1 roka....pediatra vybratého nemali, proste prišli k nejakému lokálnemu a bolo, myslím, že v dnešnej dobe sa to až tak nerieši...so mnou sa tiež rodičia sťahovali na slovensko keď som ešte nemala ani rok a v pohode... čo sa týka tej poisťovne tak asi závisí na ako dlho tam idete a tak, a či budete mať zmluvu v tej krajine, alebo to bude brané skôr ako dlhšia služobka, to by som to riešila len tým komplexným poistením asi...ale na toto expert nie som, skôr by som sa išla popýtať priamo do poisťovne 😅

aurora24
autor
21. feb 2016

Ďakujeme za reakciu. A teda momentálnemu pediatrovi len oznámime,že cestujeme, aby nás nenaháňal kvôli poradni? Neviete,ako to funguje?

cicimon
21. feb 2016

@aurora24 terajsiemu pediatrovi musis oznamit, ci ides prec na mesiac, na pl roka alebo na kolko.... ci si ta ma len prelozit napr na tu poradnu alebo si ta vyradit na neurcito... a ak tam ide muz za robotou, tak by mal mat on aj vy zdr poistenie a na sk sa musite odhlasit. podobne si zistit aj rodicak resp pridavky z danej krajiny a tym padom si ich zrusit na sk...
vela konkretneho si nenapisala, tazko radit

maria082
26. feb 2016

Dobrý deň ja by som.tiež potrebovala poradiť máme 2 ročného syna ideme sa sťahovať do nemecka manžel tam ma prácu a treba nám vybaviť papiere nejaké na krajskom.o.tom že sme.manželia alby nám.to tam.uznali a zaujímalo by ma.ako.s.tou kartou to funguje a ešte ako je to s malým má cestovný pas...platný do konca októbra 2016 takže čo potom.sa teba vrátiť a urobiť nový? Alebo aký je postup chceme tak ísť min na 2 roky možno aj zostať za akúkoľvek radu som veľmi vďačná

cicimon
26. feb 2016

@maria082 ak sa nechcete do oktobra vracat, dajte mu spravit pas este teraz kym ste tu

alienka823
26. feb 2016

@aurora24 ja som len oznamila, že sa stahujeme, kedy, a že rusime aj poistenie na Svk, mala som očkovací preukaz tam bolo všetko podstatne zapísané a to som ukázala novému pediatrovi, toho som zháňala až keď sme bývali a mala som v rukách zahraničnú kartu poistenia, ten nám spravil vstupnú prehliadku, teda výška, váha, pozrela čo má zaockovane, dohodli sme sa či chceme ďalej očkovať, aký je u nich systém, to bolo všetko

maria082
26. feb 2016

Dakujem za odpovede 🙂