Splnomocnenie od priateľa z Čiech na prevoz dieťaťa

anamorma
15. máj 2015

Dobry den duuuufam,ze sa medzi Vami najde niekto kto mal podobnu situaciu.
29.6 mam termin porodu,ale priatel sa ku mne pekne nechova hoc aj zobral hypoteku na byt a preraba ho kvoli nam ,no mily neni,nezalezi mu na nas. ☹
Chcela by som rodit tu v Cr kde byvam,ale tak aby som od partnera mohla odist kedy kolvek bez toho aby mal co do toho on. Priznany otec dietata na matrike uz je a viem,ze trvaly pobyt bude mat dieta tam kde jeho otec (pytala som sa to na matrike) a oni mi nevedeli povedat,ci bude musiet davat to splnomocnenie ak by som chcela odist a viem,ze on by to nepodpisal. Ak by to aj spravil ihned by som chcela aby mala dcerka trvaly tam kde ja (Sr) na to potrebujem tiez aby tam bol a podpisal nejake papiere? Prosim co mam urobit? Furt to natahujem s nim a vcera som v noci bola dve hodky na ulici a jemu to bolo jedno,este mi aj napisal,ze si vypina mobil,ze ho otravujem. Kam mam zajst,co mam urobit aby som sa nahodou po porode od neho bez problemov odstahovat? Velmi prosim ☹ stahujeme sa do toho bytu,on je sice po nocnych a hned ide na byt ale furt jeho nervy schytam ja a poriadne a pri tom som kludna....cely byt som balila ja od A-Z ,s tazkymi bednami a krabicami som sa natahovala ja a uz nevladzem behat hore dole :-/ dakujem

pribinak
15. máj 2015

Porod tu na Slovensku, dcera bude obcan SR, trvaly pobyt ma len cisto evidencny charakter, z toho nie je treba robit vedu. Zbal sa cim skor. To, ze dcera sa narodi tu, na Slovensku, bude znamenat to, ze aj bude spadat pod nasu jurisdikciu.
Mas tu rodicov? Ci nemas tu kde ist?

anamorma
autor
15. máj 2015

@pribinak praveze uz cestovat nechcem ☹ a nemam ani ako,dneska ma priatel aj nak tak zbalil ze mam ist k ocovi ale zhukla som ze do kym som tu tak tie veci budu tam no a vraj ze ak bude treba nieco odpisat pre malu tak ze to podpise,ze nech ma klud....a u oca nemozem byt dlho ma priatelku,ktora je tiez mozgovo debilna s preacenim..ziarli aj na mna....mamku mam na svk ,tam mam aj trvaly pobyt ale dostat sa na Sr je tazke a s tolkymi vecami 😲 ☹ mam chut sa obesit,furt vyplakuvam...chytim si brusko ze ma boli a on sa ani nespyta co mi je....uz nemam ani slzy pomali...a coskoro rodim,ved to ubehne ako voda a ja ani vecicek vela nemam na malu ☹((((( a ked mu poviem ze ci by mi dal na malu povie mi ze tam nech mi oco pozicia,ze on neda.

pribinak
15. máj 2015

@anamorma ked tu mas maminu, pobal si to najdolezitejsie a chod k nej. Nepotrebujes tahat 10 kufrov, staci to najnevnutnejsie. Vcera tu jedna kocka chcela niekomu darovat oblecenie pre dievcatko, len za postovne
Pre ostatne veci si prides neskor, veci boli a budu

Pouvazuj ci sa ti oplati zostat pri takomto priatelovi, pozri ake to je a to este nie je s vami placuce babatko

anamorma
autor
15. máj 2015

@pribinak ale nemam ako ist a priatel to dobre vie,takze si so mnou stale robi co chce ☹ preto pisem ze neviem c mam urobit a ked uz by som tu odrodila co myslim ze pride skor ako by malo pretoze som v neustalom strese,nonstop placem a pod.,tak ake ma pravo na to babo on ,teda vlastne ze ci by som mohla aj vtedy odist bez problemov ☹ a dakujem moc za povzbudenie 🙂

anamorma
autor
15. máj 2015

@pribinak jemu vadi aj to ked som chora alebo ked si na chvilu sadnem bo hned nic nerobim....a to som sa vlacila prisaham vacku ze so strasne tazkymi skatulami ktore aj chlapi museli ponosit no ledva a on mi na to povedal,ze inak to nepojde,musi to niekto spravit...nemozem ani vysmrkat nos ani zakaslat poriadebe lebo hned vrci...viem ze babatko uz by asi nezvladol vobec

pribinak
15. máj 2015

@anamorma si v cechach??sadnem na vlak a idem

pribinak
15. máj 2015

@anamorma tak preco si este s nim? Co ta pri nom drzi?

anamorma
autor
15. máj 2015

@pribinak odtialto kde som ja je vlak na min 3x prestup a casovo kratky,bus zase nedam ☹

pribinak
15. máj 2015

@anamorma pozri, ked chces fakt odísť a mat kľud, tak cesta nemôže byt prekážkou, mizno sa ti to zdá komplikovane a mozno o pol roka ju zvládneš aj s bábätkom na rukách

anamorma
autor
15. máj 2015

@pribinak par veci na malu,kocik a postielku a pod neodnesiem a potrebujem to predsa a aj satstvo pre seba,ved ja mam cely byt zo sr tu v cr :-O som odhodlana ist ale nemozem ist vlakom 😲 ☹

pribinak
15. máj 2015

Nemáš tu na skovensku nejakých kamosov, bratrancov co vy ti pomohli zo sťahovaním? Alebo otec s nejakými kolegovcami?
Prinajhoršom odídeš len ty a po veci ti príde napr otec, proste to musíš nejako nakombinovať. S bábätkom sa ti bude odchádzať tažšie a hlavne ak sa narodí v Čechách bude to občan CR a to uz budes potrebovať aj súhlas otca

anamorma
autor
15. máj 2015

Otec mi zije v cesku ,momentalne som unho ale dlho tu byt nemozem ....a nie nemam na sr nikoho kto by prisiel az sem :/ ...no vraj ze mi podpise co budem chciet,ze ked bude chciet ist prec aj s malou tak ze nech idem a podpise....
@pribinak

abbey1
15. máj 2015

@anamorma Cestu vlakom zvládneš a následne doriešiš presťahovanie vecí.

wendy62
15. máj 2015

@anamorma prepac ale ty chces zostavat s chlapom s ktorym vam to vobec nefunguje (to je este velmi slusne povedane) pre 3 prestupy na ceste vlakom??? Ved nie si ochrnuta, aby si nezvladla sama ist na vlak.
Ak nie ste manzelia, nie je on automaticky otcom, vy ste kvoli tomu spisali nieco na matrike, tak sa tam chod spytat, ako by si to mohla zrusit. Hoc si aj vymysli, ze si si teraz spomenula ze otcom je niekto iny. Alebo sa presun na SK, tu si lahko das do rodneho listu neznameho otca. Ale pozor, akonahle nebude on otcom, nemusi platit vyzivne. Ak je otcom, moze ti robit problemy ak by si chcela s dietatom len tak cestovat. Takze si musis vybrat, co je pre teba prijatelnejsie.

pribinak
15. máj 2015

@anamorma "zevraj" tak na to by som sa nespoliehala, otázka času kedy ty začne cez babo vydierať a manipulovať

hradnapani
15. máj 2015

@anamorma odid este pred porodom. Sposob prestahovania si aj tak budes musiet nejako vymysliet, lebo je jedno ci tu postielku a kocik budes stahovat pred porodom alebo po nom. Proste to budes musiet urobit. A s babatkom na rukach to bude ovela narocnejsie ako teraz, uvidis (ako budes tri krat prestupovat vlakmi s kocikom a babatkom, napriklad?). Po porode budes mozno riesit milion inych veci, o akych sa ti teraz este ani nesniva.
pripadne tie velke veci predaj v cechach a tu si kupis nove. Prve dni ci tyzdne moze babatko spat hoci aj vo vacsom kosi na pradlo (nezartujem), postielka nie je totalna nevyhnutnost na prve dni. Pripadne si velke veci zbal, nechaj odlozene u otca ci nejakej kamaratky a casom si najdes niekoho, kto ti za nejaky poplatok a benzin tie veci proste prinesie sem.

pribinak
15. máj 2015

Uvedomuješ si, ze ak sa babo narodí v CR, bude mat po otcovi občianstvo, bude sakra tažké sa dostať prec? Nemáš žiadnu záruku, ze po pôrode ti cosi, nieco podpise a ty a babo môžete ísť? Ale žiadnu záruku!

anamorma
autor
16. máj 2015

@abbey1
@wendy62
@hradnapani
@pribinak a ako si mam prehodit zase zdravotku tam? Tento tyzden mam ist k doktorovi aby mi vystavil papier na peniaze a vybavit matersku. Co s tym?

pribinak
16. máj 2015

@anamorma zavolaj do našej sociálnej poisťovne. Je tam bezplatná info linka

maslenka47
16. máj 2015

@anamorma spamataj sa zenska. Dieta sa ti este nenarodilo, a ty uz rozmyslas, ako ho ukratit od otca. Ked uz si s dotycnym vedela trtkat a splodit dieta, tak sa s nim nauc komunikovat aspon na takej urovni, aby tvoje dieta mohlo mat otca. A nie poza chrbat vymyslat zadne vratka ako s dietatom zdrhnes na slovensko, kam vlastne ani nechces a "nemas ako" ist.

@pribinak on ju manipuluje uz teraz. Aspon teda ja mam z prispevkov @anamorma dost silny pocit, ze nie je schopna sa postarat ani sama o seba, natoz o dieta. Evidentne potrebuje byt na niekom zavisla, aby nahodou nemusela nejaky problem vyriesit sama. Napriklad aj to stahovanie.

maslenka47
16. máj 2015

@pribinak @anamorma Inak s telefonickou linkou socialnej poistovne mam taku skusenost, ze 3x zavolas, 3x dostanes inu odpoved na tu istu otazku 🤐 Evidentne ani tam nevedia, ako sa veci maju.

anamorma
autor
16. máj 2015

@maslenka47 oooo mna picne :D :D :D vsetky veci na dieta som si kupovala z vlastneho,nenecham si so seba robit sluzku,peniaze mam svoje ale zas z toho si nemozem dovolit podnajom....moja krasna trtkas ty a asi len seba alebo si doma bita aj za to co tu pises a jak sa vyjadrujes....si normalna? :D co mi dal priatel? To ze ma sam vyhodil,ze nechce ani to dieta ale ze mi urobi peklo ....tomu tvojmu mozgu ani netreba hovorit mozog....viac slov nemam lebo budem este hnusnjsia pani zlata

anamorma
autor
16. máj 2015

@maslenka47. Mimochodom,vyhodil ma a mam pocit ze len kvoli tomu ze je uz v novom kde mna nepotrebuje ;) ...o dieta ho neukratim,ukrati sa sam,jeho vina ze ma vihadzuje...ale dik ...aspon som viac rozodmuta pocuvnut @pribinak lebo mi chce dobre a asi vie co prezivam hoc to tu vsetko nebudem vypisovat...a predtav si,cestu si vybavujem uz ale bude to trvat ....boze ...ani uz nekomentuj lebo aj porodim s teba,....(ach 😔 tolko blbych a hnusnych ludi na svete)

tinushka13
16. máj 2015

Pozri, teraz nechceš cestoať a teperiť sa s kuframi. ale uvedom si, že keď sa ti malá narodí budeš sa tak či tak teperiť s tými kufarmi a ešte aj s dieťaťom a erž že to taká sranda nie je. budeš rada ak si zbalíš kabelku s dokladmi pre seba. 34tt nie je taký zabiják takže ak chceš odísť na SK máš najvyšší čas.. popros niekoho zo známych nech pre teba prídu.. zabl veci a odíď. Nech sa prevezie nejaká kamoška s tebou a pomôže ti s vecami. Na tvojom mieste by som to riešila teraz pokiaľ budeš mať len kufre a nie aj dieťa. áno iste to nie je ľahké, ale pôrod na SK iste tvoju situáciu ako to prilepší ako keby si porodila na ČR a potom utekala sem. netreba čakať.