Splnomocnenie na predaj vozidla

janinamojka
31. dec 2022

Viete mi prosím poradiť,potrebujem splnomocnit inú osobu na všetky úkony ohľadom odhlásenie vozidla,predaja aj následného prepisu,(ja som majitel vozidla).Taketo splnomocnenie musíme ísť obaja podpisovať u notára, alebo stačí keď pôjdem ja?
Už som splnomocnenie robila avšak tam išlo len o kúpu vozidla z mojej strany,ja ako kupujúci,a potrebovala som splnomocnit predávajúceho aby auto odhlásil.Toto je iné..

veronikaszabova
31. dec 2022

@janinamojka vytlacis si papier z internetu, vyplnis - nepodpisuj. Zajdes na matriku, notarovi... Tam to podpises a posles mu to. 🙂

tosomja
31. dec 2022

Ked vies koho konkretneho chces splnomocnit, tak podla predlohy na internete vypis vsetko, jeho udaje, tvoje. Podpises az pred notarom. Ak nevies este koho chces splnomocnit, tak treba ist na matriku a tam overit len prazdny formular s tvojimi udajmi a overit podpis. Staci ze pojdes sama. Je to tvoje splnomocnenie

janinamojka
autor
31. dec 2022

@tosomja
Áno,tak som splnomocnovala pána,od ktorého som auto kupovala..Ale to bolo len na úkon súvisiaci s odhlasenim vozidla,to je iné,lebo som čítala niečo také,ze pri splnomocneni na všetky úkony ako je aj predaj samotného vozidla,majú splnomocnenie podpisovať obe strany.Preto ma to zarazilo..a pýtam sa ak ma niekto skúsenost s tym

tosomja
31. dec 2022

@janinamojka ja som splnomocnovala môjho priateľa na kúpu auta a on tam nebol. A splnomocnovala som aj pána, od ktorého som auto kupovala, tiež tam nebol. A on splnomocnil mňa na prepis jeho auta. Tiež som tam nebola.
Ty dávaš splnomocnenie jemu a on tebe.