Späťvzatie prihlášky do zdravotnej poisťovne - vzor

aurora_k
30. apr 2021

Ahojte baby,
v pondelok ma jedny slečny v obchodnom dome presvedčili vypísať prihlášku poistenca na verejné zdravotné poistenie. Po krátkej úvahe som sa rozhodla hľadať nejakú možnosť ako túto žiadosť odvolať, našla som iba, že sa dá poslať istá žiadosť o späťvzatie prihlášky poistenca, no nenašla som žiaden vzor ani formulár, podľa čoho by som to mohla vypísať. Viete mi nejak poradiť ako by to malo vyzerať? Je to taká klasická žiadosť / list, čo nás učili na škole? :D
Vopred ďakujem <3

anicka0618
30. apr 2021

@aurora_k toto isté som riešila nedávno. Zájdi do pobočky poisťovne ( do ktorej si vypisovala prihlášku) tam povieš že si si to rozmyslela, že chceš zostať v pôvodnej poisťovni a oni ti dajú papier ktorý vyplniš. Áno volá sa to späťvzatie prihlášky.

mirka193
23. feb 2022

@aurora_k ahoj, podobná situácia sa stala aj mne, v obchodnom dome na mňa vybehol pán s výhodami nemenovanej poisťovne. Ano neviem ako vypisal papiere na prihlášky. Mám ale doma už papiere na späťvzatie. Je tam ale že v pripade zákonného zastupcu je potrebné aj overenie podpisu. Nevieš mi povedať či je to ozaj potrebné?

aurora_k
autor
23. feb 2022

@mirka193 Ja som to spätvzatie riešila osobne na ich pobočke, a zákonného zástupcu potrebuješ iba ak si neplnoletá osoba

aurora_k
autor
23. feb 2022

@mirka193 Pani chcela odo mňa občiansky, ale nepätám si, že by tie podpisy nejak porovnávala, alebo overovala nejak, takže v tomto netuším :/

mirka193
24. feb 2022

@aurora_k áno viem mám 2 deti neplnoleté, preto ma to napadlo že sa spýtam. Lebo v tlačive je poznámka - že v prípade neplnoletých deti je potrebné overiť podpis. Zbehnem tam budúci týždeň, tak som zvedavá čo mi povedia.