Spätné vyplatenie OČR - info

oknibukaj
15. mar 2021

Dievčatá, prosím o radu, určite už niektorá máte skúsenosť. Od stredy minulého týždňa (10.3.2021) malému "preventívne" zatvorili škôlku a musela som ostať doma. Bolo mi povedané, že od pondelka (dnes) bude možno otvorená. Tak som sa nenahlasovala na SP, že reku ak len 3dni, poriešim si to náhradným voľnom. Včera som zistila, že škôlka sa neotvára a ani sa nevie, kedy sa otvorí. Teda už musím ísť na pandemickú OČR. Včera som vyplnila online žiadosť a uviedla som dátum odkedy som doma (10.3.2021). Komunikovala som to aj zamestnávateľovi, lebo aj ten mi radil, aby som nečerpala náhradné voľno, ale radšej OČR, ak bude možné spätne. Ani on si nebol istý.
Moja otázka znie, či mi SP preplatí aj tie tri predošlé dni, hoci som žiadosť vypĺňala spätne až včera. Ďakujem za každý vstup.

lubka73
15. mar 2021

ano, ak mas na nu narok tak vyplati, na konci mesiaca treba poslat cestne prehlasenie od kedy do kedy si cerpala ocr

oknibukaj
autor
15. mar 2021

super, dakujem

fiafia
15. mar 2021

Na konci každé ho mesiaca sa vypĺňa cestné prehlásenie a tam sa uvádza dátum. Vždy v Tom danom mesiaci. Takže si myslím,že žiaden problém nebude