SOS dotácia - spätné požiadanie

chrissssss2727
25. jan 2021

Zdravim,,chcel by som sa vas spytat odoslal som si ziadost o SOS dotaciu 7 januara, co mi bolo schválene 16 januára...som v evidenci uchadzaca o zamestnanie od jula 2020,schválene mi to bolo od mesiaca januar kedze som si podal ziadost v januari 7,avsak som si vsimol dnes ze dá sa sos dotacia do konca januára poziadat aj spatne aj od oktobra 2020, aky je prosim postup poziadania spatne od mesiaca oktober ??dakujem

chrissssss2727
autor
25. jan 2021
nikyy
25. jan 2021

@chrissssss2727 no ja si myslím že Vám tu dotáciu neschvália od októbra keďže keď som dobre pochopila v ten čas ste poberali dávku v nezamestnanosti ... to je zrejme pre tých, ktorí boli v októbri úplne bez príjmu a teraz si podajú žiadosť 🤷🏻‍♀️

mattkapd
25. jan 2021

@chrissssss2727 ja som tam posielala žiadosť 15.1 a doteraz nič neviem

chrissssss2727
autor
25. jan 2021

@nikyy dotaciu uz mam schvalenu asi ste to zle citali,no ale v rozhodnuti prislo ze od januara ale okolo 21 januara to pozmenili znova preto som sem dal aj screenshot ze ako to je teda

chrissssss2727
autor
25. jan 2021

@nikyy a nebral som nic od jula,absolutne nic pretoze na nic som nemal narok

chrissssss2727
autor
25. jan 2021

@mattkapd neviem ja som to poslal pondelok a dalsi tyzden pondelok uz som mal rozhodnutie v schranke

nikyy
25. jan 2021

@chrissssss2727 aha .. čiže nebrali ste tu dávku v nezamestnanosti tak potom najlepšie zajtra priamo zavolať na ÚP a tam Vám presne povedia ako máte postupovať ... a ja som nepovedala že Vám neschvália ja som písala že Vám neschvália spätne 🙂 ale myslela som že ste brali dávku v nezamestnanosti keď nie tak si zavolajte a oni Vám povedia ako máte postupovať

smirnoftka
2. feb 2021

@chrissssss2727 podla tohto ti ju schvalia aj spatne, ale neviem ci treba poziadat, alebo automaticky doplatia?

chrissssss2727
autor
2. feb 2021

@smirnoftka neviem ,poslal som to v januari 11 a v januari 18 mi prislo rozhodnutie ze to mam schvalene od januara 🤷 ale oni to pozmenili okolo 20 januara tak preto neviem

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chrissssss2727
autor
3. feb 2021

@smirnoftka nie vobec som nevolal aj tak by povedali ze nevedia nic takze zbytocne,od jula som bez penazi a ked tuto dotaciu nenajdem sam ze existuje tak uradnici ti absolutne nedaju vediet

scheyla
10. feb 2021

Prosím vás 4.1 som sa zaevifovala na úrade práce požiadala o SOS dotáciu keďže som po rodiča ku pracovala 1,5 r a nespĺňala nárok na podporu telefonovala som ze stále nemám rozhodnutie povedali ze už posielali že mám nárok do júna moja otázka znie mam nárok aj za január?

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scheyla
11. feb 2021

Ďakujem krásne dnes prišlo rozhodnutie že mám nárok od 1.1.2021

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicoolin
3. mar 2021

Dobrý deň, mna by zaujímalo či niekomu poslali peniaze bez vyrozumenia... Posielala som žiadosť (zjavne ešte ten starý typ, nový bol asi týždeň po tom) 11.2 mailom a doteraz som nedostala žiadnu odpoveď. Skúšala som aj na príslušné čísla volať no vyše týždňa som sa nevedela dovolať a známa povedala, že ak neprichádza vyrozumenie tak treba volať - jej kamoška (žiadala síce dotáciu na zamestnancov) tiež žiadala a neozývali sa tak zavolala a keď sa dovolala vraj jej tam ešte nejaký výkaz chýbal čo po novom doplnili ale vôbec ju neinformovali, takže by tým pádom nedostala peniaze ..... ale mne sa neozývajú, písala som na mail kam som posielala žiadosť, volala na čísla z pomahame ludom, a aj na ten mail odtial som písala a zatiaľ nič ... tak ci počkať zase do 12teho ci kedy sa to vyplaca alebo ako :/

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicoolin
3. mar 2021

@smirnoftka tak to je fakt zaujímavé a poštárka napriklad nevie/ nepozna adresu? Vacsinou stále uz poznajú aj ľudí... a noví však čítať nájsť vedia pokial clovek nebyva na kraji sveta bez oznacenia domu , ja sa tam na urady a toe kontakty neviem dovolať dopisat dva tyzdne a co je fakt smiešne tie telefóny proste zvonia ale nik nedvíha...

nicoolin
3. mar 2021

@smirnoftka a to upozrnenie je k čomu, jeden papier ze uznavaju a druhy ci sa o to prihlásite?

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicoolin
4. mar 2021

@smirnoftka jasme chápem, na mna raz vo firme jedna postaršia čo bola zjavne len na zastúpenie vyletela, schranky a zvonceky su na vyvysenom prízemí asi 15 schodov v bytovke od hl. Dverí a kancelariu mame zase akoby v zníženom prízemí 15 a 10 schodov dolu :D ... a zvonila..., sluchadlo je na opacnej strane kancelarie ja telefon na uchu s klientom, kym dobehnem odzvonilo, tak vratim sa po kluce nech sa nevybuchnem 1x z kanclu a 2x v bytovke pri nej pri schrankach, a valim po schodoch hore, a ona na mna nasrata nahuci co sa neviem ozvať ze jasne ze icm nadavaju ze toe papiere furt tolko míňajú, radšej som zahryzla do jazyka, podakovala a išla dolu ... ona iba zavrčala
... a to prehlasenie, aha už chapem ale však nevypisuje sa to nahodou na tej ziadosti ze clovek nepobera a ani nema narok na ziadne ? Ci zase Kocúrkovo? Mna ked brali aj na urad tam som to zaškrtala

nicoolin
4. mar 2021

@smirnoftka prisiel mi v tyzdni papier z úradu prace, zajtra rano idem prevziat(na trvale bydlisko preto az zajtra)... ale myslim ze to skor bude ten o zaradení do evidencie, keďže ten mi tiež ešte neprišiel 💁‍♀️

smirnoftka
4. mar 2021

@nicoolin strasne s tymi postarkami čo už tie nevymyslia......

Dostali vraj take nariadenie to rozposlat dodatocne aj keď ani im to nedava zmysel..

nicoolin
10. mar 2021

@smirnoftka tak v pondelok som nasla kontaktny formular na stranke upsvaru napisala som dalsi mail asi na druhy den poobede mi prisla odpoved (podla historie sa mail preposlal 3 osobam a posledna odpovedala) a bola som poziadana bud o rč alebo zavolať na tel.c prilozene v maily na pani aby ma mohli dohladat v systéme. Dnes poobede, keďže neprišla odpoveď, som volala a pani hladala moju žiadosť ... po mesiaci som konečne zistila, že sa stratila v Matrixe ... proste ja nie som v danej evidencii v systéme evidovana ako žiadateľ, žiadna žiadosť im neprišla, nič priradené, tak som pani preposlala celu historiu mailov kde vsade som pisala od prveho mailu, ktory som posielala so ziadostou na hlavny mail priradený pre ziadosti o dotácie. Pani mi nadiktovala meno a číslo na ďalšiu pani, ktorá bude riešiť tuto moju žiadosť (pridelenie podľa bydliska trvalého) ale ze uzavierka v piatok a to určite nebude ... lebo je toho vela, piatok za rohom ale ze teraz sa vyplaca spatne od oktobra a este sa ma popytala na detaily a ze podla vsetkeho by som mala mat bezproblemov narok len akurat mi to príde neskôr... ale kedy to neviem ci o ďalší mesiac alebo ci to stihne este tento na ten druhý termín to netuším...
Takže ak ma niekto problém a nedvihaju najlepšie napísať cez stranku na upsvare v sekcii hore ... Kontakty ->cez formulár vyberiete kraj a mesto a oni o uz priradia. Vedieť to na začiatku 3-4 týždne ušetrené....

smirnoftka
10. mar 2021

@nicoolin no vidím, že v tom majú riadny bordel, ale hlavne, že ti to príde, aj keď neskôr.. ja som včera zistila, že mi poslali ďalsích 600 po prvých 300e (za január), doplatili 2 mesiace, ale neviem prečo práve2, keď na úrade som od konca septembra.. ja som nechcela doplatiť nič, no nevadí..

nicoolin
10. mar 2021

@smirnoftka mozno ti poslali za februar a marec dokopy 🤷‍♀️ .... no dufam ze to stihnut vyriešiť aspon do druheho vyplatneho termínu ktosi tuším spomínal, že je 20 alebo 22 druhého... lebo ako kvôli ním len budem zase čakať, poslala som to správne a na priradený mail správny

petus998
10. mar 2021

Prosim vas do kedy je cakacia doba o rozhodnuti podavala som ziadost dnes a skoncenie pra. Pomeru bol 22.1 za aky dlhy cas vam to prislo dakujem

smirnoftka
10. mar 2021

@nicoolin mne to prislo 16 a 18 2

smirnoftka
10. mar 2021

@petus998 maju na to mesiac ale zhruba do 2 tyzdnov pridu peniaze a potom rozhodnutie

petus998
11. mar 2021

@smirnoftka dakujem krasne za odpoved a este z coho tu davku pocitaju zo zamestnania