Som tehotná. Budem mať nárok na podporu?

christy1234
7. jún 2024

Zdravím 👋

Teraz v marci 2024 sme sa dohodli že ukončíme trvalý pracovný pomer (nedalo sa mi vrátiť skrz sťahovania )
Odrobila som tam rok a potom som išla na materskú a následne na rodičovský (ten mi skončil teraz v marci 2024)
Medzitým čo som bola na rodičovskom som od mája 2023 stále zamestnaná inde na dohodu ktorá ešte trvá

Chcem sa opýtať keby chcem ísť na podporu mám nárok ? ( Z dôvodu že som opäť tehotná )
Ďakujem za normálne odpovede 😊

melanta
7. jún 2024

Áno, máš nárok na podporu. Bude sa ti počítať z príjmu z dohody.

domkakvet
7. jún 2024

@christy1234 podpora sa pocita z pracovneho pomeru, ak si to mala brigadu, to sa nepocita.

melanta
7. jún 2024

@domkakvet nepíše, že by bola študentkou denného štúdia, takže brigádu nemá. Má dohodu, z dohody sú odvody a tým pádom sa jej bude podpora počítať z dohody, ktorá je tiež formou pracovného pomeru. Brigádu majú študenti.

christy1234
autor
7. jún 2024

@melanta nie som študentka 🙂 v zmluve mám napísané dohoda o pracovnej činnosti vlastne od mája 2023 a normálne odvádzajú odvody za mňa

melanta
7. jún 2024

@christy1234 platí, čo som písala. Mala si TPP, následne dohodu, čiže počet dní na podporu máš splnené. Ak by si nemala dohodu, mala by si nárok tiež, pričom podpora by sa ti počítala zo mzdy, akú si mala na TPP. Keďže máš dohodu, bude sa ti počítať z nej. A ten príjem na dohode je zrejme nižší ako bol pri TPP.

bublinka1426
7. jún 2024

@christy1234 z dohody treba pocitat ze bude mensia podpora ako z TPP ==> teda pokial si nemala lukrativnu ponuku za par hodin a peniaze na ruku