Sociálny byt pre slobodnú matku

mima343
23. jún 2022

Ahojte,Prosim Vás máte niektorá žienka skúsenosť?Ak by som chcela byt do prenájmu od obce alebo mesta a som slobodná mama na rodičovskej dovolenke,sama s dvoma detičkami,myslíte ,že by mi bol prideleny?Viem,že by mal byť nižší nájom,ale neviem ,ci je to pravda.Platí sa aj depozit,keď žiadam o byt sama?Ďakujem

patka06
23. jún 2022

Záleží od mesta, každé má svoje podmienky a dlhý poradovník, popýtaj sa na mestskom úrade. Ak by ti ho aj pridelili, nebude to hneď / u nás sa čaká aj rok a viac/ a musíš mať dostatočný príjem.

nepic
23. jún 2022

@mima343
Áno je tam daný aj minimálny aj maximálny príjem. Pri 2+2 nemôže presiahnuť priemer tuším 1900€ mesačne. A záleží či nejaký mesto resp obec má,lebo len tak prázdne to asi nebudú držať. Jedine že by sa akurát nejaký uvoľnil a nikto by naň nečakal. Depozit sa platí asi ako kde,mi sme platili tri mesiace dopredu. A nájom tiež nie je nejaký malý,cez 300€ za troj-izbovy,tiež záleží ako kde,čo s rodičovského bude asi aj dosť problém. Ono to moc také sociálne bývanie nie je,ako sa to nazýva.

pinkgirl
23. jún 2022

To si musíš zistiť práve len podmienky obce v ktorej chceš bývať. Niekde byva aj podmienka trvalého pobytu v obci určitý čas, kým môžeš podať žiadosť. Je to rôzne. Pri obecných bytoch býva bežne aj limit max.zarobku podnajomnikov.

martinkatinka
24. jún 2022

Su socialne a mestske byty, to je rozdiel. Pri socialnom musis splnat urcite kriteria a mozu pridelit hned, chod sa spytat na mestsky urad.

gertys
24. jún 2022

Musis splnat podmienky ktore si stanovuje kazda obec mesto sam. Takze v tom meste kde to potrebujes si zisti podmienky kludne zavolaj na urad alebo tam zabehni a oni to povedia ze za akych podmienok si mozes poziadat. Ak ich splnis zaradia ta do poradovnika v pripade ze budu vsetky obsadene

mima343
autor
27. jún 2022

@mima343 ďakujem,Vám veľmi pekne.No adi to je škoda aj zisťovať,nakoľko sa dlho čaká,nemáme kam ísť,asi skúsim nejaké krizove centrum alebo ani vlastne neviem ako sa to vola ,niečo pre slobodné matky,len nechcem ísť tam moc s deťmi,ale nemam na výber.Idem zistiť či niečo take je v našom okolí,chcela som ist pracovať,ale žiaľ malí mal teraz len dva roky nevezmu mi ho ani do letnej škôlky,jasle stoja 430€,takže katastrofa.Príjem.moj je rodičovský plus dva krát prídavky a výživné na jedno dieťa,430€ rodicovsky a pridavky a 150€výživné,nakoľko platím uver 220€ na byt nemám,

mima343
autor
27. jún 2022

@mima343 keby mi mali chodil do škôlky ,dako biedne sa prederieme ak by mi niekto prenajal garzonku,ale aj garzonky idú po 350eur,tak ja uz neviem co mam robit,je to fakt ťažké byt slobodna matka v dnešnej dobe..všade pytaju depozity ani na to nemám.Ale každopádne Ďakujem za informácie a rady

ivulec1
11. máj 2024

@mima343 dobrý večer viem ze je to stará téma ale chcela by som sa spýtať ako ste nakoniec dopadla dostala ste sociálny byť

mima343
autor
11. máj 2024

@ivulec1
Dobrý večer ,nie

modrykolibrik
11. máj 2024

@mima343 odkial si? U nas v Trencine socialne byty idu sice na dracku ale uprednostnuju matky s detmi. Ale davaju im 2 izbove byty ale to ze je to socialny neznamena, ze budes mat nizky najom. Rataj tak aj okolo 400 euro. U nas platia 1 osoba okolo 350 a dalsia ak je dieta 20 a ak dospely okolo 40 zvlast energia a kurenie. Takze je to dost.
Ale ak si matka s detmi, mali by ta uprexnostnit ked si v taxkej situacii a nemas kde byvat