Sociálne štipendium na vysokej škole

27. feb 2021

Ahojte, je tu niekto kto poberá socialne štipendium na vysokej škole ? viete mi povedat ake všetky papiere/potvrdenia k tomu potrebujem? Ďakujem velmi za odpovede

123456lk
27. feb 2021

Ahoj, áno ja som poberala. Musis mat formular zo študijného oddelenia a plus poucenie co všetko potrebuješ. Každá škola ma iné, TUKE KE a PU som ja riesila. Hlavne to prv musis mat. Potrebuješ potvrdenie o návšteve školy všetkých súrodencov, z daňového papier rodicov a tvoje a súrodencov, potvrdenie zo SAD kolko km cestuješ, sociálna poisťovňa, atď.

babovka2321
27. feb 2021

No to zavisi od tvojej konkretnej situacie. Prijem rodicov sa zvykne dokladovat danovym priznanim predchadzajuceho roku (pripadne vypisy o poberani nahrad prijmu, ak boli v danom roku vedeni na urade práce, tak potvrdenie o tom), ak zijes len s jednym rodicom (rozvedenym), tak jeho prijem + schvalene vyzivne od druheho rodica... Tak nejak si to pamatam, presne vyrazy k tymto dokumentov neovladam, to ti tu mozno objasni niekto viac znaly :D

123456lk
27. feb 2021

Tu som nasla pekne vypísané názov daj do Google a je tam pdf, keby ze si nevedela, ale ma sekretariate ti v skole daju zoznam

autor
28. feb 2021

@123456lk super dakujem pekne 🙂 uz som aj pisala nasej školskej referentke