Sociálna poisťovňa papier/lístok na peniaze

eni0307
18. jan 2021

Ahojte,mám takú otázku, že od 18 decembra som vypísaná na pn. Vtedy ešte som zamestnávatelovi odoslala papier poštou do BB, ale ten papier alebo lístok na peniaze som dala do schránky 29 decembra tu v meste kde bývam ja,a nie do BB, kde ma nahlásili. Možno preto som nedostala za tie 4 dni peniaze a ani rozhodnutie? Alebo to je jedno a soc. poistovňa to roztriedí a poposielá?

gabika108
18. jan 2021

@eni0307 vypisanu pn davas zamestnavatelovi on ti plati prvych 10 dni a zamestnavatel dava potom vypisanu pn na socialnu poistovnu

moonlight1210
19. jan 2021

@eni0307 zavolaj si na socialku do BB.
Kedze zamestnavatelova povinnosti s pnkou voci tebe trvala 18.-27.12., dalej ti bude platit nemocenske socialka.
Zisti si u nich, ci ten listok maju.

Nemocenske sa zvycajne vyplacalo zo socpoist v 2 vlnach, cca do 15teho a potom do 25teho (vacsinou podla toho, ci si odovzdala pnku, resp. listok na peniaze v prvej alebo v druhej polovici predchadzajuceho mesiaca).
Ako je to teraz pocas korony neviem.

Ak ho na socpoist neeviduju, vypytaj si novy listok na prechod z decembra do januara od doktora a posli ho do BB (alebo ako ti povedia na socpoist).
Vyplatia ti to potom spolu za dec+januar vo februari.

eni0307
autor
19. jan 2021

@moonlight1210 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Dúfam, že všetko bude v poriadku.