Slovensko.sk

chobotnica777
29. aug 2024

Keď to nemám zriadene? Je to moja povinnosť ci úradné zásielky by mi prišli do schránky? Súdy, daňové priznanie alebo sociálna poisťovňa?

daniela1911
29. aug 2024

@chobotnica777 ak si právnická osoba, máš povinnosť, inak nie. Ak si ju dobrovoľne zriadiš a aktivuješ, môžeš aj ako občan, budú ti tam chodiť zásielky. Napr TKO.

chobotnica777
autor
29. aug 2024

@daniela1911 tak inak by mi mali prísť poštou? Niekde bolo video ze príklad financny úrad neposiela už zlte lístky tak neviem..

daniela1911
29. aug 2024

@chobotnica777 ak si SZČO, nemáš povinnosť ju mat aktivovanú, a ani by nemala technicky fungovať, preto tam nič nepošlú. Ja mám zriadenú ako FO a daňák mi poslal list doporučený.

martul
29. aug 2024

@chobotnica777 ja napríklad mám elektronickú schránku a aj tak mi príde žltý lístok a mám poštu do vlastných rúk

januska12323
29. aug 2024

Keď nemáš zriadenú schránku prídu ti poštou. Oni vidia pred poslaním či máš alebo nie.

moonlight1210
29. aug 2024

@chobotnica777 zlte listky ti da postarka, ked ta nezastihne so zasielkou, ktoru nemoze nechat bez podpisu o prevzati v schranke.

S nimi DU nema nic spolocne.
A ano, DU stale posiela obcanom beznu postu.

mamina7070
29. aug 2024

zatial to nie je povinne povinne sa dorucuje do eDesk schranky na Slovensko.sk len pre OVM a PO aktualne je v priprave ´ovinna aktivacia pre FO -podnikatel

Financna sprava dorucuje separatne, ak je institucia zapojena v CUD tak vam pride postou listinny rovnopis ak nemate schranku aktivovanu na dorucovanie
Socialna poistovna na CUD zatial napojena nie je, institucie si vedia overit ci mate alebo nemate aktivovanu schranku na dorucovanie

alex49
29. aug 2024

aj máš schránku aktivovanú, tak ti úrady doručujú všetko tam a je tvoj problém, že tam nechodíš. Ak ju aktivovanú nemáš, tak ti príde pošta klasicky papierovo, vytlačí sa rovnopis.

mamina7070
29. aug 2024

v ramci eDesk schranky si vies nastavit aj preposielanie na email, nastavis si notifikacie email/sms
ak ti urad neposiela uradnu komunikaciu do aktivovanej schranky tak porusuje zakon 305 o eGov