S priateľom máme rovnaké priezviska a nie sme v príbuzenskom vzťahu

9. aug 2020

Ahojte mám taký problém s priateľom máme rovnaké priezviska nie niesme zobratý a ani niesme žiadnom príbuzenskom vzťahu (je mi jedno či veríte alebo nie) ide o to že čakáme bábätko a v nemocnici sa má určite budú pýtať na meno otca a ja neviem či to mám radšej zatajiť alebo rovno povedať určite si budú myslieť že klamem ale je to proste len môj menovec takže čo by ste robili vy na mojom mieste ?

jaskolka
9. aug 2020

A co chceš urobit? Veď meno si nezmenite teraz, normálne povedz meno partnera a hotovo, zbytočne si nevyrábaj starosti

kitycat
9. aug 2020

Myslim, ze ked sa vezmete nemusis si menit niektore doklady lebo priezvisko sa ti nezmeni...jedine ze by si si chcel aodstranit "ova" aby ste to mali uplne rovnake :D

Rozbohnutie po kom bude mat dieta priezvisko je tu skutocne narocny ukon :D:D:D

adri266
9. aug 2020

Nechapem, v com mas problem. Ak je otcom, preco chces zatajit jeho meno? Ved nikto sa nebude pytat, ci ste manzelia alebo nie.

horalka1986
9. aug 2020

V nemocnici im to bude u riti. Dolezita je matrika a tam sa preukazujete OP.

lintu
9. aug 2020

Nemusis vysvetlovat. Je to len vasa vec. Ok, na prve pocutie je to zvlastne, ale urcite nie zas az tak moc vynimocne. Nauc sa s tym zit alebo sa zoberte. Sama s tym budes viac ok.

heln
9. aug 2020

@adri266 budu, v porodnici pytaju sobasny list.
Nechapem preco to chces tajit; su priezviska krore su frekventovane, takze to nie je nic mimoriadne.

adri266
9. aug 2020

@heln Tak sa ospravedlnujem, ale pochybujem, aby som ja pri dcerinom porode davala sobasny list.

autor
9. aug 2020

@horalka1986 však jasné ja som zo stredného Slovenska on z východu

jeliz59
9. aug 2020

Panebože a čo akože???je to niečo trestné??? poprípade niečo čo sa ešte nikdy nikomu nestalo???veď toto je taka hlúposť sorry nemám slov

lenuliatko84
9. aug 2020

Poznam par ludi co maju rovnake priezviska a nie su rodina.kolko mas rokov ked mas taketo nazory

lucinkab
9. aug 2020

@jaskolka no nemozes povedat meno partnera, musis mat papier z matriky ,kde potvrdia otcovstvo ...a nebudu sa pytat na nic

ibrunova
9. aug 2020

Musí mať otcovstvo uznané na matrike, pokiaľ nie ste manželia, neni to tak, že nahlásiš,..

deti95060810
9. aug 2020

nie si sama čo má rovnaké priezvisko so snúbencom - priateľom.... poznám 3 prípady . Takže stáva sa... 😉
u nás sa takým ženám hovorí že si neprepila meno....

jaskolka
9. aug 2020

@lucinkab ona sa pýta, čo ma robiť, keď sa spýtaju na meno partnera. Predpokladám, že o papieri z matriky vie, že práve v súvislosti s tým sa pýta, či nebudú nejako čudne na ňu pozerať, že na papieri je rovnaké meno, aspoň ja som tak pochopila

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
9. aug 2020

u nás sa nosí do pôrodnice aj sobašny list napr ale na tvojom mieste by som začala na matrike riešit vyhlasenie o uznaní otcovtstva
pôrodnica posielala papiere na matriku a tam toto budu riešiet atd , pôrodnici je to jedno matrike a byrokracii nie

sara07
9. aug 2020

@adri266 u nás pytaju rovno sobašny list k nahliadnutiu ako to viem lebo ked som ho naposledy hladala som myslela že porodim z toho

adri266
9. aug 2020
sara07
9. aug 2020

@adri266 tak to vieš neviem ako u vás ale u nás slovo prespanka a panhart ešte nevymizlo a predsa tak hlboko "krestanská " krajina predsa nebude tu podporovat len také suloženie ked nie je zväzok ako má byt alebo nie sme na poriadku sa u nás aj hovorí

beronsche
9. aug 2020

Rychlo sa vydaj a mas po probleme.. 😀

hradnapani
9. aug 2020

ak chces uviest meno otca, tak budu pytat bud sobasny list alebo vase vyhlasenie o mene dietata (to musite ist pred porodom na matriku a spisat to tam). Ak to nebudes mat po ruke, zapisu priezvisko po tebe. A otec sa potom prihlasi na matrike a dopise sa do rodneho listu. Tak si to vybavte este pred porodom a nemusis mat obavy.

zuzanockamt
9. aug 2020

@adri266 samozrejme, že dávaš sobášny list...rodila som tento rok a aj v r.2010 a tiež som dávala...potrebujú doklad, veď to potom môžeš kohokoľvek uviesť ako otca 😂

adri266
9. aug 2020

@zuzanockamt A myslis, ze sobasny list je zarukou, ze je otcom?

suzitok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. aug 2020

Ďakujem vám baby len som si myslela že sme asi prvý prípad a mňa keď sa niekde pýtajú alebo jeho na priezviska tak hneď sa spýtajú či sme manželia a mi že nie menovci a už vidím tie pohľady aké hádžu že uhm určite

zuzanockamt
9. aug 2020

@adri266 pre úrady áno 🙂 ale pôrodnice ho určite vyžadujú, resp. dohodu

ukulela
9. aug 2020

Skôr si myslím, že si tie reakcie namyslas....

elenka74
9. aug 2020

Koľko na Slovensku žije Berkyovcov, Oláhovcov, myslš, že sú všetci rodina? Alebo v Detve a v okolí žije kopa Ľuptákovcov a všetci určite nie sú rodina.

daja07
9. aug 2020

myslim, ze ci na matrike ci v porodnici je to vsetkym uplne jedno. Hlavne na matrike je velmi pravdepodobne, ze sa s takym niecim uz stretli. Akurat ak by automaticky niekde uvadzali, ze ste manzelia, tak upozornite, ze nie ste, len mate rovnake priezvisko. Ja poznam par, ktory sa rovnako vola, je z jednej dediny asi 3 domy od seba byvaju a nie su rodina. a este nie su manzelia. za mna vyhoda, ze si netreba menit doklady kvoli priezvisku 🙂