S manželom nežijem v jednej domácnosti. Mám nárok na príspevok?

janulka57
10. feb 2014

Ahojte, už vyše roka nežijem s manželom v spoločnej domácnosti. S malou žijeme len z môjho rodičovského príspevku a čo jej muž dáva výživné, máme nárok nejaký príspevok? Toto nám nestačí. Ďakujeme 😉

luba28
10. feb 2014

rodinne pridavky a mozno aj nieco na byvanie by vam patrilo,..len treba ist na UPSVAR a tam sa popytat,...

sense
10. feb 2014

mozes poziadat o vyzivne na manzelku

havana_frost
10. feb 2014

Existuje súbor príspevkov v hmotnej núdzi a k na ne sa nabaľujúce ďalšie (na bývanie, na zdravotnú starostlivosť..) Ale keďže máš rodičovský príspevok a výživné, nárok na hmotnú núdzu spĺňať nebudeš.
Človek sa má živiť najmä vlastnou prácou a až potom a iba doplnkovo využívať zdroje štátnych sociálnych dávok. Jasné, že štát ťa nebude živiť tak, aby ti to "stačilo".

m_ij_ka
10. feb 2014

o príspevky môžeš žiadať na úrade práce v mieste svojho bydliska, príspevok na bývanie,..

kristiii
11. feb 2014

pokiaľ poberáš rodičovský príspevok + dostávaš výživné na malú tak ti nárok na hmotnú núdzu a tým pádom ani nárok na príspevok na bývanie nevzniká. Jedine môžeš ešte žiadať od manžela výživné na seba

miriama41
11. feb 2014

Ako tu uz bolo pisane,hmotnu nudzu ti nedaju,lebo tam mas to vyzivne a to sa povazuje za tvoj prijem.a myslim ze sa na to prihliada aj pri prispevku na byvanie,no nato sa urcite opytaj. Poziadaj to vyzivne na nerozvedeneho manzela,poradia ti na socialke alebo v Centre pravnej pomoci

nika1513
2. sep 2020

Keď manžel odišiel a mam dve deti 4rocne a toj ročne, vzajomna dohoda zatiaľ na 300eur na obe deti mám právo si pýtať ešte od neho daňový bonus na deti co dostáva aby som zaplatila bývanie, účty, škôlku a ja som ešte na rodičovskom príspevku.