Rušia sa certifikáty o testovaní?

1. mar 2021

V opatreniach sa nikde nespomínajú certifikáty ani povinné testovanie. Dávala som sa každý týždeň testovať kvôli ceste autobusom k lekárovi ( v tom istom okrese asi 10km). Takže po novom už test do autobusu nepotrebujem? Alebo sa budem musieť objednavat na testovanie v najbližšom odbernom mieste? Doteraz u nás testovanie organizovala obec. Je to pre mňa dôležité vedieť keďže k lekárovi musím chodiť každý týždeň a nemám iný spôsob prepravy. Ďakujem

jaron
1. mar 2021

Neviem, či sa bude rušiť povinné cestovanie a certifikáty, ale skôr si myslím, že nie, nebudú. Akurát že mnohé mestá už prestali testovanie zabezpečovať. U nás našťastie, v meste, je dosť testovacích súkromných miest. Čiže nerobí to mesto, ale možnosť testovania je rovnaká.

Avšak, pokiaľ sa nemýlim, povinnosť testu nebol cesta autobusom. Povinnosť sa skôr posudzuje z hľadiska cieľa cesty.
Čiže napr. ak ideš autobusom do potravín, kde test nie je treba, nemusíš ho mať ani v tom autobuse (ani k lekárovi by test nemal byť treba, ale viem, že niektorí si ho aj tak vyžadujú, napr. aj dnes išla dcéra a potrebovala nie starší ako 72 h). Alebo ak ideš do prírody v okrese, kde zatiaľ nie je test treba, tiež by si ho nemusela mať ani v tom autobuse, ktorým tam cestuješ.
Ak však by si išla autobusom niekde, kde test treba, napr. do práce, samozrejme ho musíš mať aj v tom autobuse.

veronikaszabova
1. mar 2021

Stale plati kovid automat, tym padom sa nerusi testovanie.

wokokoza
1. mar 2021

Pochybujem žeby sa toto nejako zmení, zlepší teraz. Myslím, že s testami budeme teraz fungovať ešte dlho.

autor
1. mar 2021

@jaron dávala som sa testovať iba kvôli tej ceste v autobuse lebo som nechcela riskovať nejaké problemy s pokutou. Už mám v tých opatreniach naozaj zmätok 🙄

patka06
1. mar 2021

na cestu k lekárovi nebol test treba ani doteraz keďže to bolo vo výnimkách

autor
1. mar 2021

@patka06 len som si nebola istá že či to platilo na cestu autom alebo aj autobusom tak som sa preistotu dávala testovať každý týždeň

jaron
1. mar 2021

Rozumiem. Tak pre istotu si sa dala, to je v poriadku.
Ale kvôli samotnému autobusu zatiaľ povinnosť nebola, ak sa nemýlim.
S tými lekármi je to trochu problematické, pretože by podľa nariadení test mať nemuseli, ale mnohí lekári si ho aj tak vyžadujú. A napr. nie najviac 7-dňový, ale ešte prísnejšie.

neluska21
1. mar 2021

ak cestujete hromadnou dopravou tak je tam potrebny test max 7dni stary.. plati to odkedy plati covid automat

jaron
1. mar 2021

@neluska21 Z dôvodu samotnej cesty verejnou dopravou však test nie je potrebný, nie?
Test je potrebný iba vzhľadom na cieľ tej testy. A to môže byť niekedy rozdiel.
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=prav...