Rozhodnutie ohľadom dávky v nezamestnanosti

tinaa64
9. feb 2017

Ahojte...20.januara som podala ziadost na davku v nezamestnanosti... povesali my ze na rozhodnutie maju 60 dni.....je mozne ze rozhodnutoe a aj penoaze poslu tento mesiac?alebo bidem cakat 2-3mesiace...ako to vlastne je? Lebo ked som sa s jednou pani rozpravala tak mi povedala ze uz by to malo but vo ffebruári ak nie je problem z odvodmi...tak neviem..len caka a cakam a stale nic....ziadne rozhodnutie este neprisli... fa sa nejako zistit ako je na tom moja žiadosť ? Dakujem

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 Ak máš nárok na podporu tak ti peniaze môžu prísť skôr ako rozhodnutie. A zavolaj si na SP - možno ti povedia viac.

tinaa64
autor
9. feb 2017

@evittam aha ..ze to nie je tak ze najskor poslu rozhodnutie a az potom peniaze...?takze je sanca ze poslu uz tento mesiac peniazky?a nevies kedy cca posuelaju?dakujem

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 Podpora neviem kedy - ale asi rovnako ako PN a MD - okolo 15.teho v mesiaci.
Áno, väčšinou sa to stáva - mne napríklad už chodila MD aj PN a rozhodnutie nikde.😉
Ak si podávala 20.1. a máš nárok tak si myslím, že ti kľudne môžu prísť peniaze už teraz vo februári. Uvidíš.

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 A len zo zvedavosti - ty nejdeš na MD? Nemáš nárok?

tinaa64
autor
9. feb 2017

@evittam aha...tak dufam ze pridu...idem na matersku..mam na nu narok...to bude zas vybavovaciek....

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 No veď tak prečo ideš teraz čerpať aj podporu? Do kedy ti trval PP?

tinaa64
autor
9. feb 2017

@evittam po md som nastupila 26.12 a pimer som ukoncila 9.1..a na podporu som sa dala lebo by som nemala prijem...a s kedneho platu by sme nevyzili

tinaa64
autor
9. feb 2017

@evittam
a na pn som nechcela ist,lebo by som nevydržala doma sediet...hlavne ked uz ide jar...

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 Jááj, ty si nastúpila po RD s prvým dieťaťom? Hm, tak fajn - ja len, že si mohla ísť na PN a podporu vyčerpať po MD.....Ale to už je na tebe.....😉

tinaa64
autor
9. feb 2017

@evittam tak tak..no mne ani nebola taka moznost ponúknutá takze som o tom ani nevedela...ale na pn by som ani nesla,lebo si nemozem dovolit mat len vychádzky ....hlavne na jar v lete...pri malej sa ro neda ze by sme sedeli doma

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 Ja nechápem čo stále "točíš" o nejakom lete. Veď na MD ideš niekde koncom apríla - nie?! Tak sa stále môžeš dať na PN - do nástupu na MD a potom normálne byť na MD a po MD - ak ti stihne skončiť do 9.1.2018 ísť na podporu a RP napísať zatiaľ na otca dieťaťa. 😉

tinaa64
autor
9. feb 2017

@evittam nevedela som o tom ...nikto mi nepovedal o takej moznosti.az potom ked som si podala žiadosť...ale to uz je asi jedno...

evittam
9. feb 2017

@tinaa64 Tak ja si myslím, že žiadosť môžeš stále stiahnuť a dať sa PN....