Rozdiel medzi dohodou a TPP

sabinami
5. feb 2019

Ahojte, v týchto veciach sa skoro vôbec nevyznám preto sa sem obraciam a snad mi pomôžete/vysvetlite :D nebudem omackovat proste pracujem v malej firme kde som mala byt 3 skúšobne mesiace zamestnaná na dohodu, ďalej teda od tohto mesiaca na TPP no volal učtovník a ten tvrdil že nie je žiaden rozdiel v tom ako som zamestnaná čo sa týka odvodov do zdravotky atd či nejakeho zarátavania mojich odpracovaných rokov a tým sa ma teda snažil presvedcit aby som ostala na tu dohodu lebo pri tpp bude mat akurát tak moj zamestnávateľ vyššie odvody za mna inak to nič na veci nemení...je to tak ? Mám teda ostať na tu dohodu alebo trvať na tpp....ide aj o to že od školy nemám odpracované ešte ani 2 roky cim nemám na nič nárok (či podporu, matersku atd) ak by sa nedajbože niečo stalo...
Snad ste pochopili mojej otázke :D
Zaodpovede vopred ďakujem 🙂

evittam
5. feb 2019

@sabinami Ano je to tak. Aj z dohody sa odvadzaju rovnaké odvody-teda tie isté percenta. Len na dohodu na nepravidelny príjem sa neodvadzaju odvody na NP a PvN. To si zisti aka je to dohoda.

jamika27
5. feb 2019

@sabinami samozrejme na TPP, budeš mať nárok na dovolenku a predsa len aj väčšie istoty pre teba plnú z TPP ako z dohody

lauren8m
5. feb 2019

Na 1 dohodu mozes odpracovat iba 350hod za kalendarny rok, nemas dovolenku, rozlucit sa so zamestnancom je tiez jednoduchsie ak je na dohodu. Je to pre teba z kazdej stranky nevyhodne. Pokial aj ty nemas mat z toho nejake vyhody - povedzme ze to ti ponuknu vyssi plat, trvala by som na tpp, hlavne ked ti to slubili. Drzim palce

evittam
5. feb 2019

@lauren8m Podla toho na aku dohodu,pozor ty pises o dohode o vykonani práce.😉 Existujú aj ine....

lauren8m
5. feb 2019

@evittam dohodu o brigadnickej praci studenta nie, kedze je po skole a dohodu o vykone prace si tiez nemyslim, ze jej ponukaju, ak to ma byr obdobne tpp. Ci som na nieco zabudla?

evittam
5. feb 2019

@lauren8m Pises o 350h rocne to je dohoda o vykonaní práce. Dohoda o pracovnej činnosti ma uplne ine podmienky. Na to si zabudla.

lauren8m
5. feb 2019

@evittam, predpokladam, ze 10hod tyzdenne na dohodu o pracovnej cinnosti jej neponukali. Kazdopadne, ci dohoda o pracovnej cinnosti alebo o vykone prace, stale je to pre nu nevyhodnejsie ako tpp.

evittam
5. feb 2019

@lauren8m To je irelevantné co ty predpokladas. A ano dohoda je nevyhodnejsia.