Rozchod - zmena bydliska

5. feb 2024

Ahojte, potrebovala by som poradiť, odišla som od manžela,nejdem rozoberať čo sa u nás doma dialo,ale teda, zatiaľ máme stále trvalý pobyt s manželom....dieťa chcem prehlásiť zo škôlky, keďže sme šli k mojím rodičom....podala som aj návrh na rozvod,ale teda...to ešte potrvá...ako mám riešiť zmenu bydliska...chcem si zmeniť trvalú adresu ..alebo teda aspon na prechodnú... čo sa týka syna, neviem,nepotrebujem na to súhlas aj otca? Nás vzťah je dosť zlý a súhlas alebo niečo podobné ani neočakávam.... nakoľko skôr mi bude chcieť len uškodiť... prosím poraďte mi tie čo sa vyznáte.. ďakujem

viestta
5. feb 2024

Zverenie dietata do starostlivosti si uz riesila? Ak bude zverene tebe tak to budes mat jednoduchsie. A trvaly pobyt sebe mozes zmenit kedykolvek, ak ti to rodicia odsuhlasia, prihlasis sa na trvaly pobyt k nim.

autor
5. feb 2024

@viestta nie je to čerstvé...podal sa návrh na rozvod a teda tam je napísané aj to aby boli zverené do mojej starostlivosti....ak by mi ich súd zveril,nepotrebovala by som od neho súhlas? ....a kde si ho môžem zmeniť? Kam mam ísť?

viestta
5. feb 2024

Mohla si podat samostatne o zverenie do starostlivosti, hoc aj neodkladnym opatrenim . Trvaly pobyt zmenis na obecnom, mestskom urade tam kde byvaju rodicia. Prihlasis sa u nich, automaticky ta odhlasia od manzela

autor
5. feb 2024

@viestta išla som ,ale odhovorili ma, že nás prípad neposúdia ako neodkladny,lebo neohrozuje deti.... čiže preto som to podala takto... ďakujem... takže si zmenim pobyt teda čo najskôr....je dobré vedieť, že nemusim letieť tam a že ma Rovno odhlasia od manžela. No a teda potom ešte všetky doklady,karty....ach nech mám už toto obdobie za sebou 🙈

dadka1997
5. feb 2024

Ries zverenie dietata do starostlivosti na cas do rozvodu ... a co sa tyka prehlasenia pobytu najlepšie az po rozvode ..
Ten môj sa vystatoval, že deti vzdy budu mat trvaly pobyt tam kde je on, ale jeho reči boli iba reči, po rozvode automaticky išli mat adresu, tam kde já

autor
5. feb 2024

@dadka1997 ako sme odišli,ten moj sa absolútne nezaujíma a ešte predtým, keď som s ním bola sa mi vyhrážal, že ak odídem,pripravim deti o otca a bude to všetko moja vina....chcela som si dať zverenie a povedali mi, že aj tak to nebude vedené ako neodkladné, že si mám dať rovno rozvod ..ale teda zavolam tam ešte radšej zajtra

dadka1997
6. feb 2024

Tak to je blbost, to na cas do rozvodu mozes poziadat o zverenie aj vyzivne .. a trvalo to asi 2 tyzdne priblizne .. a nemuseli sme byt prítomný na sude prislo nam to domov (kazdemu kde uviedol adresu) .. a sice na dve deti platil 100 € ale aspon kvapkalo... po rozvode a riadnom na sude, vyzivne zdvihli a riadne rozviedli