Rodičovská dovoloenka, dobrovoľne nezamestnaná - podpora

missenka222
1. jún 2024

Dobry den,
18.6.24 dovrsi dcera 3 roky a tak by som mala ukoncit RD. Myslela som si, ze nastupim spat do povodneho zamestnania, no nakoniec som sa rozhodla, ze tam nechcem nastupit, nepacia sa mi podmienky na pozicii, kt.mi ponukli (zarobila by som este menej ako pred MD, hoci mzdu by mi vylorizovali). Rokovania sme zacali uz v aprili, no oficialne som neposielala ziadny dokument. Aj keby nenastupim, stale sa vieme dohodnut na ukonceni PP dohodou. Ak by som az teraz oficialne oznamila ze nenastupim, moze to ovplyvnit narok na podporu v nez.?
Pred nastupom na MD som nebola PN, pracovala som na TP viac ako 6 rokov, pocas MD/RD bez vedlajsieho prijmu. Mam este zostatkovu dovolenku 13 dni.

Kolko dni dovolenky si mam odcerpat, aby mi vysiel narok na max. podporu v nezamestnanosti? K akemu datumu ukoncit PP? A k akemu sa hlasit na UPSVaR?

Mozem sa pripadne prihlasit az k 1.7. kedze od jula sa bude navysovat podpora? Za akych podmienok/povinnosti? Mozem byt od 19.6.-30.6. iba dobrovolne nezamestnana ?

Dakujem velmi pekne,

draik
1. jún 2024

X krát zodpovedané, čítajte históriu.

zorkahorka
1. jún 2024

19.6. Daj vypoved, ostatnu dovcu preplatit

missenka222
autor
1. jún 2024

@draik ide mi najma o to medziobdobie od ukoncenia PP po nahlasenie sa na upsvar az k 1.7. Toto som sa nedocitala zatial

matullienka
3. jún 2024

@missenka222 a prečo sa chceš hlásiť až od 1.7.?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
3. jún 2024

@sheila121 to som ani nezaregistrovala, fakt špekulácia

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz