Reklamácia vyreklamovaných topánok - čo robiť, ak ju zamietnu?

nikpa
4. okt 2019

Chcem sa spýtať či mi viete dať niekto radu. Po 3 mesiacoch občasného používania sa nám rozlepil detské topánky, nie práve lacné. Boli kupované na svadbu takže naozaj boli obuté párkrát. Podrážka sa celá začala oddeľovať od zvyšku topánky a na oboch topánkach. Proste úplne nepoužiteľné. Reklamáciu nám ,,vybavili,, tak že ich zalepili. Ale ako?! 😏 s hnusnym žltým lepidlom na šedých topánkach akoby to lepil prvák má základnej škole a stoji to za prd. Podľa mňa sa rozlepia opäť. Neprevzala som ich a napísala som že s tým nesúhlasím nakoľko teraz nespĺňajú funkčnú ani esteticku stránku ako keď sme ich kúpili. No čakám zamietavu odpoveď, čo v takom prípade?
Ďakujem za rady

mtsl
4. okt 2019

riešim niečo podobné. Dosť drahé "značkové" botasky - po 2 týždňoch sa jedna na špici začala rozliepať. Odniesli sme reklamovať. Po 3 týždňoch vrátené, zalepené nie celkom na 100%. po týždni sa zase rozlepili. Dnes sme boli vrátiť a zas ich vraj zalepia. Vraj môžu opraviť tú istú chybu 3x. Naštvalo ma to, aj som pani povedala v rámci slušnosti čo si o takej robote a reklamácii myslím ale nedosiahla som nič, takže sa tomu nebránim, lebo sa rozlepia aj tretí krát a ja dostanem peniaze späť. Bude to trvať dlhšie ale čo už. Nové topánky sme museli kúpiť aj tak a aspoň budú peniažky na zimné ale už nie v Daichmane

nikpa
autor
4. okt 2019

@mtsl už som sa dočítala, že trikrát rovnaká vada, musia vrátiť peniaze. No kým sa nám opäť dostanú a rozlepia tak malému ani dobré nebudú a uz mu letné boty ani nemám kam dávať. Takže uvidím ako pochodime. Ďakujem za radu ☺️

nikadamianko
4. okt 2019

@mtsl pracovala som v deichmanne bohužial sú tam take nezmyselne pravidla a predavačka sa nimi musí riadiť 😏 ale za tu dobu čo som tam robila musim pozedať že su tam topánky dosť nekvalitné a tých reklamácii nebolo málo 😉 peniažky sa hneď vracaju len v prípade prasknutej podrážky alebo keď má topánka 3 chyby

00kvetinka00
5. okt 2019

Tam uz nikdy nic .... topanky znackove pouzivane tyzden odlepila sa podrazka na oboch topankach a ako sa odlepila kde tu natrhlo sa hned max 2mm nad podrazkou semis ..... hrozne daco 1 krat vratili ze chyba tam nijeje a ze sme to umyselne spravily neprevvzali sme to znova reklamovali s tym ze priznali chybu a zalepili ale co s tym rozsklbanim semisom ..... uz ma to omrzelo a hodila som ich pred predavackou do kosa ze to nema cenu hadat sa s nimi a pisat im papiere aj tak si budu mliet svoje

lenicka1121
5. okt 2019

@nikadamianko skutočne? Pretoze Deichmann zamieta všetky reklamácie podľa mňa. Mala som kupene Adidas botasky no začali sa odliepat z oboch stran, diera na podrazke, začali sa trhať aj pri špici...vyse 40 eur, reklamácia zamietnutá, dovod: obuv poškodená bežným nosením. To mam mať akože topánky kupene v Deichmanne vyložené na polici a len sa na ne dívať? Topánky sú na nosenie. Áno znicili sa bežným nosením ako je bežné chodenie po vonku, po bežných chodníkoch

lenicka1121
5. okt 2019

@00kvetinka00
@nikadamianko Deichmann ma vlastnú spoločnosti Vipo, ktorá reklamácie zamieta. Nerozumiem prečo to nerobia ako ine obchody? Posielajú na reklamáciu aj priamo výrobcovi obuvi a určite nemajú vlastnú "reklamacnu spolocnost". V Deichmanne nevedia ...

Raz môj otec kúpil vnukovi botasky v Deichmanne no doma som prišla na to, ze su mu úzke, ma sirsiu nozicku. Topánky nenosene som teda z blokom išla vrátiť no odmietli mi vrátiť peniaze. Hocikde inde je možné vrátiť nenosene tovar, ktorý je len odskúšany a nesedí len v Deichmanne nie, ze ...oni by to už nepredali ...ale predali, obuvi nič nebolo, neboli nosené, len odskusane ... taktiež skúsenosť ..."nepremokave" snehule, 5 minut vonku a noha cela mokra a nehorazna zima v nich. Nekvalitna obuv, Deichmann už nikdy viac

nikadamianko
5. okt 2019

@lenicka1121 zaleži ako dlho ste ich mali ..vise roka ?

nikadamianko
5. okt 2019

@lenicka1121 oni su povinny nenoseny tovar vziať naspeť ... to by som sa hadala snimi aj volala kludne nadradenej
Ak samozrejme bola krabica aj blocek

lenicka1121
5. okt 2019

@nikadamianko nie , nosila som ich 3 mesiace

lenicka1121
5. okt 2019

@nikadamianko bolo všetko, blocek, krabica. Doma boli tie botasky ani nie 1 hodinu. Odmietli mi peniaze vrátiť. Namiesto toho spísali nezmyselnú reklamáciu, na obuv ktorej nič nebolo, len bola úzke. Peniaze nevrátili, synovi som kupila botasky potom druhé inde a tie uzke som nakoniec mala aj tak doma lebo ich odmietli zobrať spat

lenicka1121
5. okt 2019

@nikadamianko úprimne. Ktore topánky vydržia vyse roka? Ani jedny ! Každý rok kupujem botasky lebo sa bud rozlepia alebo sa zničí podrážka. Zimné detto, vydržia max.1 zimu a už diery na podrazke, odliepanie, pretekanie...

lenicka1121
5. okt 2019

Kedy sa bude konečne predávať obuv, ktorá vydrzi viac ako 3 mesiace či pol roka bežného nosenia. Kedy budú zimné topánky take, ze vydržia viac a neznicia sa po jednej zime? Už piaty rok kupujem kazdu zimu zimné topánky lebo všetky sa doteraz zničili, bežným nosením. Odliepanie podrazky, diery na podrazke, odliepanie na bokoch, po stranách obuvi, pretekanie...Ani jedna obuv nevydrží viac ako 1 zimu. Nielen v Deichmanne, už ma to nebaví každý rok kupovat, a je jedno či to je značkové obuv alebo len výrobok Deichmanu, zničia sa všetky

fokuska
5. okt 2019

@lenicka1121 Nie su povinni vziat tovar spat. Iba eshopy maju tuto povinnost.
To, ze to robia ine kamenne predajne, je len ich dobra vola. Zo zakona nie su povinni.

lenicka1121
5. okt 2019

@fokuska skutočne? Lebo ked vec nesedí, nesadne a ma zákazník blocek tak v inom obchode normálne vrátia peniaze za nenosený tovar

fokuska
5. okt 2019

@lenicka1121 Ano, skutocne. Tym, ze tovar si u nich mozes pozriet, vyskusat (narozdiel od eshopu), tak zakon takuto povinnost neuklada.
Vela obchodov ponuka zakaznikom "nadstandard", teda nieco navyse, nad ramec zakona - niekto umozni vymenu za iny tovar, niekto da sumu na ich vernostnu kartu a niekto v pohode vrati peniaze. Ale zakaznik si to nema na zaklade coho narokovat, je to cisto na obchode, ci urobi nieco nad ramec svojich povinnosti, ci nie.

eliska13
5. okt 2019

@nikpa Nic, sú v práve... závadu odstránili a život ide ďalej.este tak môžu postupovať 2x.90%topanok je nekvalitných preto jedine na čom nešetrim sú kožené topánky, ale aj tie sa môžu odlepiť....kvalitné topánky by mali vydržať roky a nie jednu sezónu.

emmka0205
5. okt 2019

@lenicka1121 a to si kupujete len jedny topánky na zimu? Pre príklad na zimu som si kupovala topánky naposledy pred 5 rokmi a to mám na výmenu dvojo. Jedny čižmy k šatám a sukni a jedny kvázi snehule, keď sa chodím blaznit s deťmi na kopec alebo ideme lyžovať a nič im nieje. A kupovala som ich v Deichmanne. To isté aj jesenné čižmičky kúpila som v Deichmanne pred 2 rokmi a nosím ich od kedy je suchá zima až po jar na od toho keď sa na jeseň ochladí až kým nenapadne viac ako 5 cm snehu. No musím poklopat že jediné čo im je že som si vymenila šnúrky lebo sa zničili tak neviem.

nikpa
autor
5. okt 2019

@eliska13 No práve to ma štve že som nešetrila, kúpila som ,,kvalitné,, 😂 kožené topánky a mal ich na nohe naozaj asi päťkrát. Nabudúce kúpim za 10€ a poslúžia rovnako.

ajsha123
5. okt 2019

@lenicka1121 Nie je pravda, že všetky topanky su nekvalitné. Tak bud som natrafila, alebo su fakt kvalitné? Kupila som synovi 5 ročnému zimné topanky, v. 30, nosil ich on, 2 dcery, 2zimy 2.syn... 4 deti, cca 7 zim... A stále su nezodrate, nederave, netecie do nich... Navonok pekné Samozrejme, niektoré deti ich nosili na doma, na behacky s deťmi, nie do škôlky... Stáli ma 50 eur... A takých skúsenosti mam viac, aj s inými topánkami. Určite to nebol deichmann, ccc...

mtsl
5. okt 2019

@nikadamianko ja viem že predavačky za to nemôžu takže som bola slušná ale nas... ma to. Malému sa veľmi páčili, tak som sa nechala prehovoriť. Raz mal odtiaľ malý topánky a keďže mu nožička rástla nejako pomaly nosil ich skoro 2 roky (jeseň-jar-jeseň) do škôlky a nič im nebolo.

simsalabim
5. okt 2019

@lenicka1121 to ako vazne? Topanky nevydrzia rok? Som naizaj prekvapena. Ja mam niektore topanky aj viac ako 5 rokov a su v pohode. Starsia dcera detto. Mladsej este rastie noha, no rok jej kazde topanky vydrzia a este ich posuvam mamine v horsej situacii a tie topanky potom postupne nosia obe jej dievcata. A vraj ich ona este posuva dalej! Ale je pravda, ze topanky striedame, mame ich viac parov a kupujem kvalitnejsie.

mtsl
5. okt 2019

@nikpa úplne ťa chápem ja som vycálovala viac ako 50€ 3x v jednom mesiaci za topánky pre syna a reálne jedny nemá - sú v oprave a keď nám ich vrátia načo mu budú 3 páry topánok? A tiež mu asi na jar budú malé. 😖

lenicka1121
5. okt 2019

@fokuska dakujem za príspevok. Dobre vedieť

lenicka1121
5. okt 2019

@emmka0205 dvoje topánky na zimu synovi a ja mám jedny

lenicka1121
5. okt 2019

@ajsha123 synovi kupujem výhradne v Sportisime, ma sirsiu nozicku a tam mame už vybrané značky, ktoré syn bez problemov obuje. Ja nemám akesi stastie na hlavne zimnú obuv, objednávam si cez internet a veru nikdy mi ziadne nevydržali dlhšie ako 1 zimu bez poškodenia a to chodím normálne, velkost nosím správnu. Čo sa týka tých detských tak synove botasky sú ešte dobre a to ich nosí od jari doteraz, zimné co mam minulý rok dvoje tak jedny boli zodrate trochu na špici inak nič a druhé boli bez poškodenia. Ono aj záleží na kvalite danej obuvi, niektoré sa zničia ine nie

lenicka1121
5. okt 2019

@simsalabim vážne, ani rok. Botasky mam napríklad druhé tento rok, na prvých sa rozderavila podrazka a to boli Alpine pro, po vonku bežným nosením. Na jeseň mám z Bonprixu, zatiaľ držia a zimné ešte v krabici . A skutočne ani jedny topánky mi nevydržali este rok, ani jedny. Zrejme zlá výroba. Už som aj počula tusim v CCC, ze niektorá obuv sa tak vyrába, aby sa zničila bez možnosti opravy

23121974
5. okt 2019

@lenicka1121 Nie je ich povinnosť vrátiť peniaze v kamennej predajni a samozrejme ani kopec ostatných obchodov nevracia peniaze,niektoré áno.Nie sú povinný ani len vymeniť tovar.

nikadamianko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikadamianko
5. okt 2019

Vždy by sa mala riesiť reklamacia hlavne ked sa pokazia skorj ako za rok

terezka1947
5. okt 2019

Ja som.kupila kozene letne sandale,v CCC,farbili mi celu nohu...odniesla,som reklamovat...aj s fotkou celeho oranzoveho chodidla:odpoved....zle ich osetrujem,mala som.ich nainpregnovat😁😁😁
Jasne....nie dost inych chemikalii,este aj toto.