Reklamácia v obchode

mius86
7. mar 2017

žienky ako by ste riešili postup reklamácie. bundu som dala reklamovať už 3x, keďže sa stále pare podšívka z vnútra a naposledy sa bunda rozpárala aj z vonku. včera už ma fakt naštvali, keď mi zas vrátili bundu s tým, že ju zašili. pýtala som si nejaké vyjadrenie napísane na papier a tam som sa dozvedela, že oni tú bundu ani nikde neposlali, len ju dali zašiť vedľa krajčírke, ktorá ma svadobný salón. a povedal mi pán "vedúci", že je to opotrebovaním a výberom nesprávnej veľkosti. bunda mi sedí dobre a keď som ju kupovala mala som asi 46kg, teraz mám 55kg a vraj moja postava nie je S-ková (to vraj tvrdila aj krajčírka, ktorá ma mimochodom ani len nevidela). všetko mám v tej veľkosti alebo xs, vtedy ma normálne urazil. tak som sa rozhodla, že to dám na SOI. ako by ste to riešili vy?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aikona
7. mar 2017

mne sa stalo ked som si kupila čižmi v CCC a kupila som si ich tak narýchlo bola som z malou a už mrnčala tak som ich rýchlo zobrala a doma som zistila kaz na nich tak som šla s nimi naspäť a predavačka mi povedala že druhe take nemaju a mám zobrať ine v tej cene a že peniaze nevracaju len ja som potrebovala čižmi a to bolo už vikladali jarne a druhe sa mi nepačili a predavačka mi navrhla že si ich môžem vymeniť hocikde na slovensku tak to ma dorazilo , pretože by mali vratiť sumu za tovar do 7 dní bez udania dôvodu , tak hadam pôjdem meniť čižmi na druhu stranu republiky tak ma vytočili a nakoniec zahlasila veduca že som ten kaz na tých čižmách spravila ja a že na SOI neuspejem že už take prípady mali že chceli vratiť naspäť peniaze a ked si ich kupovala že som si ich mohla poyrieť odskušať a za to už oni zodpovedensť nenesu a to je tak ked ma neaký poliak a neviem kto ešte predajnu alebo podnik na našom uzemí tak hadam môžu hocičo si dovoliť ale ked má predajnu slovak tak ho rieši SOI UPLNE INýM METROM ASI , podla mna to môžeš dať na soi ale viem že niekedy sa daval robiť posudok na vlastné naklady a potom ked uznaju že je zlý tovar tak vam to musí predavajuci preplatiť aj s tovarom ale teraz presne neviem ako to je

katlenad
7. mar 2017

Ja do CCC uz ani nevojdem. Jedine co sa hned nerozpadlo boli tusim tenisky pre maleho. Reklamacia neuznana ani jedna.

alaguema
7. mar 2017

@mius86 tak neviem, ale máš o 9kg viac, ako keď si bundu kupovala...to by som povedala, že aj konfekčné číslo by malo byť väčšie. Oblečenie sa naozaj môže trhať, ak nesedí veľkosť. Ak si presvedčená, že to tým nie je, ale zlou kvalitou, tak skús tú SOI. Ja osobne by som nič 3x nereklamovala, ale už pri prvom raze by som trvala na vrátení peňazí. Neviem, ako dlho tú bundu máš, ale čím dlhšie, tým horšie. Už to ozaj môžu hodiť na nesprávne zaobchádzanie, alebo opotrebovanie.

mius86
autor
7. mar 2017

@alaguema tak to ano, ale predtym som si dovolila pod bundu dat aj hruby sveter a teraz by som mohla tiez, ale nedam si ho. velkostne mi sedi rovnako, kazdy sa ma pyta, ze kde som tie kila pribrala, vsetky ostatne veci nosim rovnake, vobec som nemusela menit satnik a bunda sa trhala aj na kapucni a ta je taka velka, ze mi padala z hlavy, tak neviem, ci aj ta nesedi na moju hlavu. taktiez sa na bunde rozchadzal aj zips, ktory mi opravili tiez. a nepoviem, ale tento rok som ju mala na sebe park krat. bunda sa mi zvnutra roztrhala uz minuly rok, co som mala o tych kil menej a neriesila som to az kym sa nepotrhala aj kapucna, tak si vobec nemyslim, ze to je velkostou. a urcite to budem riesit aj cez SOI a uvidim, ako to poriesim. mne sa hlavne nepaci ten postup, ze on je organizacia, tak si riesi reklamacie po svojom, bez toho aby to niekde poslal, napr. tam odkial tovar berie.

lorela
7. mar 2017

@mius86 Ak máš písomné vyjadrenia, kde je 3x uvedená tá istá chyba - predmet reklamácie, sú povinní už vrátiť peniaze. Ani SOI nemusíš prizvať, stačí si nájsť v zákone - 3x a dosť! 🙂

wewika1
7. mar 2017

@aikona ja len aby si sa nemylila aj do buducnosti. do 7mich dni ti musi vratit peniaze obchodnik pokial bol tovar zakupeny cez internet. pokial bol zakupeny v kamennej predajni NEMUSI ti ziadne peniaze vracat. mas narok len na vymenu tovaru v cenovej hodnote zakupeneho. treba si lepsie nastudovat obchodny zakonnik

mius86
autor
7. mar 2017

@lorela ano mam 3x doklad, kde je napisana ta ista chyba roztrhana podsivka. on sam na mna vybehol, ze co si teraz myslim, ze mi vrati peniaze? tak som mu povedala, ze hej, alebo aby vymenil tovar. tu neide o to, ze ja tu bundu nechcem, je pekna a keby bola kvalitna, tak ju budem nosit aj 10 rokov, ale ide o to, ze on absolutne nema o to zaujem, jemu to krajcirka zasije za 1€ a mysli si, ze uz to jej tym padom vybavene a este ma ide urazat, ze ja niesom ESKOVA postava 🙂 aj teraz mam na sebe XS a je to v pohode. jednoducho sa vykruca. ma aj ine obchody so zlatnictvom. sestra si u neho kupila prsten za 150€ s vkladanymi kamenmi a vzdy jej nejaky vypadol, pritom ho nosi iba prilezitostne, tak jej nevrati peniaze, pretoze nema dokazane, ze vypadol vzdy ten isty kamienok. mne svokra u neho tiez kupila na 30. narodeniny naramok a nahrdelnik a po mesiaci mi z naramku vypadlo 7 kamienkov, tak mi povedal, ze on to na reklamaciu ani posielat nebude, lebo mi to neuznaju a nalepil mi tam nejake kamienky, ktore tam ani nepasuju. takze on je hrozny obchodnik. muz mi normalne zakazal uz kupovat veci od nasich "obchodnikov" 😀 ze to od cinana mam kvalitnejsie a skor sa dohodnes

simca06022011
7. mar 2017

:D to nie je len u nasich obchodnikoch, ja som si v Budapesti kupila cizmy za 300EUR a po par noseniach (rozumej dom-auto-kancelaria) som v nich vybehla na ulicu prvy krat a tie cizmy sa rozpadli... natieklo do nich.. pritom cizmy, nove, cista koza, zimne.. ziadne dazde, mlaky neboli, iba riadny sneh... Reklamacia? Zobrali na posudenie a vraj nespravne nosenie... no pardon, tak asi mali byt ulozene na policke doma... :D Netreba sa dat, prisla si reklamovat jednu vec, normalne aj pisomnu reklaamciu k tomu treba napisat, dat si prebrat.. navrhujes tam aj riesenie, ide o 3+ reklamaciu rovnakej vady, teda podl § toho a toho zuiadas o vratenie penazi v hodnote nakupu alebo novy vyrobok. Vyjadrenie pisomne su povinni ti dat, ak ti nedaju ani nepreberaj ten vyrobok. On musi dokazat ze ti to vybavil do 30 dni a ako... cize podpisat mu nieco musis. A z toho niecoho musis mat kopiu. Ak prejde 30 dni aj tak ti peniaze vratit musi. A potom by som im poslala aj SOI emailom napis kludne podnet :D Btw . treba aj kriticky sa na to pozriet, + 9kg, rozpadajuca sa podsivka, parajuca sa bunda, no mozno ti predsalen bude tesna :D Ale to mu (predavajucemu) nehovor :D
(Ja mam shop a reklamacie riesim, mame pripady, ked naozaj ide o opotrebenie a ide o princip, ak raz uznam zakaznikovi nieco, budem to vymienat donemoty... nastastie nepracujem s oblecenim :D Napr.. typicke su baterie... ludia pridu mesiac pred 2 rokmi a idu vymienat, lebo nema taku kapacitu, atd.. :D nuz... maju smolu, ale na taketo veci su zase výnimky v zakone)

mius86
autor
7. mar 2017

@simca06022011 tak velkostou to fakt nebude, lebo sa parala aj na takych miestach, kde je volna, bunda je A-ckoveho strihu a parala sa aj dole, kde nie je uzka. taktiez ako som pisala aj kapucna a ta je obrovska. prala som ju dokopy asi 4x na 30 stupnov. nosila som ju od oktobra do asi marca, co je 5 mesiacov a uz vtedy sa parala. od jari do jesene som ju nenosila, lebo by mi bolo v nej bolo horuco 😉 a teraz, ked som ju vytiahla na tuto zimnu sezonu, tak so si vsimla rozparanu kapucnu, tak som ju dala najprv reklamovat a odvtedy este 2x, to je od oktobra do vcera som ju len reklamovala a mala som ju asi 3x oblecenu odvtedy. ja tiez rozumiem, ze nie vsetko ide reklamovat, ale ocakavam, ze ked si nieco kupim, tak mi to vydrzi viac ako 5 mesiacov a to som ju nenosila stale, kedze mam aj ine bundy a kabaty. a ako som pisala sice som pribrala 9kg na vahe, ale satnik mam stale ten isty. predtym som sa rozhodovala, ze si kupim XS, ale pre istotu som zobrala S. ked budem mat vecer cas, tak dam aj fotku aby ste zhodnotili, ci mi je fakt az taka uzka 😉 a na SOI som uz pisala a poslal doklady co mam od nich

lorela
7. mar 2017

@mius86 Tých 9 kg nie je podstatných (je to aj niekde v papieroch uvedené, že si pribrala - to si im pri reklamácii spomenula?).
Tak či onak, obchodník reklamáciu prijal, reklamáciu vybavil - závadu odstránil. T. j. nemôže sa už vyhovárať na jej neopodstatnenosť.

mius86
autor
7. mar 2017

@lorela nie, nespominala som mu, ze som pribrala. OK, vybavil, ale ked sa to bude zas opakovat? uvidim, co mi napisu zo SOI. vies, teraz ju zas odlozim na leto do skrine a buducu zimu uz reklamacia nebude platna, kedze ubehne 2 roky

lorela
7. mar 2017

@mius86 Teraz máš nárok na vrátenie peňazí. Nie som si istá, či všetko bolo splnené, čo tomu náleží, ale v každom prípade SOI ťa určite správne nasmeruje.

lasina
7. mar 2017

Normálne daj podnet.To čo si dovoľujú niektorí podnikatelia je už vrchol.

simca06022011
7. mar 2017

@mius86 ved ale ja len v dobrom, som to nadhodila :D samozrejme ze po tolkych reklamaciach mas prava presne take ako ocakavas... fakt je ze pre predajcu mas bundu druhu sezonu a bude sa ohanat opotrebovanim... ale to teba nemusi zaujimat ;) Len on ma pravo ju davat opravovat.. ale len 2x, v podstate uz 3 reklamacia by mala byt riesena ak to ziadas vratenim penazi ak som dobre informovana. Ked chcel byt chraneny, mal celu bundu popresivat :D

betka269
7. mar 2017

Ale nemáš tu bundu viac ako rok? Ak áno aj napriek reklamácii ju nemusí už nikam posielať je len na ňom či ti ju uzná alebo opraví...posielať musí iba do 1 roka od zakúpenia tovaru... cite na SOI URČITE neobstojis ako má viac ako rok

ivka30
7. mar 2017

Ja som si kúpila tak zimné topánky v športovom obchode a po roku mi praskli. Tak som ich cela reklamovať. V obchode mi povedali, že keby to bolo do roka,tak bez problémov by mi dali peniaze späť, ale keďže rok už ubehol, mám to dať do skúšobne a keď mi dajú posudok, že za poškodenie nemôžem, tak mi peniaze vrátia a preplatia aj sumu 60€ za tu skúšobňu. A tak aj bolo. Všetko mi preplatili

simca06022011
7. mar 2017

@ivka30 teraz musí obchodník zabezpečiť preskúšanie, pred soi by i to neprešlo

ivka30
7. mar 2017

@simca06022011 to bolo pred 2 rokmi,tak asi sa niečo zmenilo🙂

simca06022011
7. mar 2017

@ivka30 myslím že nie ale soi to vyriešila po svojom 🙂 Isim zajtra

mius86
autor
8. mar 2017

@betka269 tak kupovala som ju 1.10.2015 a prvá reklamácia bola 28.10.2016. mala som ju dať reklamovať hneď, ešte minulý rok v jari, ale to som nevedela, že po roku to už nemusí platiť. uvidím fakt, že čo povie SOI.

odesi
8. mar 2017

@mius86 ale ved aj po roku by ti mala platit reklamacia, nie?..nie je to nejaka blbost ze po roku by ti uz neplatila..to som zvedava fakt co ti na to SOI povie

betka269
8. mar 2017

@mius86 ono nie že neplatí reklamácia, ale do 1 roku od zakúpenia je predávajúci vydať k reklamácii posudok či odôvodnenie, ale po roku môže reklamáciu vybaviť podľa svojho uváženia 🙂 cize ju môže zamietnuť s odôvodnením že je opotrebovana, a SOI s tým nič meurobi

megavega
8. mar 2017

ja som takto reklamovala čižmy, pri prvom výjdení von, v suchej zime, žiadny sneh ani mokro, odletel podpatok. hned som išla do toho obchodíka a teta na mňa vybehla, že toto nepreberie, lebo to je moja vina, že jej dcéra má tie čižmy už 2mesiace a že to ja neviem chodiť, že to sú kvalitné talianske topánky..... nabehol tam manžel a spravil tam taký prievan, že mi vrátili peniaze.

a k tej váhe, ja mám 53kg pri 165cm a keď si dám Skové oblečenie, tak mi ľudia vravia, aby som sa najedla, lebo to na mne visí

mius86
autor
8. mar 2017

@betka269 ok, to by som pochopila pri veciach, ktore sa mozu pouzivat cely rok. napr. tenisky, ale bunda, ktora je skor na chladnejsie obdobie, tak je jasne, ze ju v jari a v lete nosit nebudem. nosila som ju 5 mesiacov aj to nie v kuse, tak ako moze byt opotrebovana?

0silvia0
8. mar 2017

@megavega čiže nosíš xs? Ale to dosť záleží aj od strihu a od celkových proporcií. Ja mám 55 kg, 167 cm a nosím oblečenie od xs až po m, nakoľko moje proporcie nie sú súmerné. Mám široké plecia, tak hore musím mať s-m, úzke boky, takže sukne a nohavice xs...

mius.brcko
8. mar 2017

mas 3x tu istu chybu, uz by si mala mat narok na vratenie penazi...
pockaj na vyjadrenie od SOI a s tym potom chod do obchodu 😉

tiez som reklamovala hodinky, ktore boli olemovane kamienkami - vypadavali jedna radost.. v priebehu mesiaca vypadlo asi 9, nalepili nove a o dva mesiace zas vypadli... tvrdili, ze to su ine kamienky, takze sa to nemoze ratat ako ta ista chyba... natahovali sa so mnou jedna radost.. napisala som list na SOI, nech sa mi k tomu vyjadria - napisali mi niekolko stranovy list, kde vypisovali state zo zakona, moje prava, ich - zhrnutie - mam pravdu a musia mi to uznat... ked som prisla s tymto listom zrazu nebol problem, ved oni nic take netvrdili... takto ked mi vypadali kamienky na treti krat, dostala som moznost vymeny za nove hodinky, alebo peniaze...

mius86
autor
8. mar 2017

@0silvia0 tak vsetky bundy a kabaty mam s

betka269
8. mar 2017

@mius86 ja len hovorím ako to je robila som v obchode, stretla som sa niekoľkokrát s tým že niekto poslal na nás SOI tak mám "čosi" s Nimi oddebatovane🙂 to je ako so zimnými topánkami, nosia sa v zime na jar odložis a na ďalšiu zimu zistíš že je na nich vada, ale tak skús, uvidis možno budes mat šťastie, nájdi si na nete znalca, pošli jemu bundu, ak ti to uzná dostaneš peniaze aj za bundu aj za posudok, ak neuzná nedostaneš za bundu nič, a tá posudok som si nie istá 🙂

mius86
autor
8. mar 2017

posielam fotky po tretej reklamacii. parkrat ju obleciem a zas sa rozpadne. posudte same 😉