Reklamácia Orsay - kamenná predajňa

22abigail22
28. mar 2023

Zdravím.
Nie celé 2 mesiace (29.01) som si v kamennej predajni Orsay (OC Central, Bratislava) kúpila nohavice/legíny. Zničili sa v páse = spravili sa zmolky, trčia niťe (viď fotky). 🫣
Chcela by som ich reklamovať (stáli mi 40€) ale nikde sa neviem dočítať postup reklamácie. 🤷‍♀️
Mám bloček ale na ňom sa spomína iba vrátenie/ výmena nového tovaru (nenosené, s visačkou) - 30 dní na vrátenie, iba výmenou za iného tovaru v rovnakej ci vyššej hodnote (nevracajú peniaze).
Nemá niekto skúsenosť s reklamáciou?
Ďakujem 🙂

gabka11
28. mar 2023

@22abigail22 treba ísť priamo do predajne

kris_tin257
28. mar 2023

Prídeš do predajne s tovarom a bločkom povieš že reklamujes tovar ukážeš vady a vybavené 🤷

22abigail22
autor
28. mar 2023

@gabka11
@kris_tin257
Áno, samozrejme (koľko viem). Chystám sa tam vo štvrtok.
Mňa skôr zaujíma či budem musieť vypĺňať nejaký formulár (spísať reklamáciu) a či v tomto prípade tiež dôjde k výmene (tovar za tovar) alebo mi vrátia peniaze?

kris_tin257
28. mar 2023

@22abigail22 to závisí na akú pracovníčku natrafis, klasický sa vypĺňa reklamácia a majú 30 dní na posúdenie ale väčšinou sa im nechce s takou lacnou vecou zaoberať tak to riešia na mieste vrátením peňazí

22abigail22
autor
28. mar 2023

@kris_tin257
ďakujem za informácie. Dúfam teda, že nebude žiadny
problém nakoľko tá vada je oči bujicú (fotky sú skreslene, v skutočnosti vyzerajú ešte horšie 😬). Nevadí mi vypĺňanie formulára ci čakanie, len aby sa reklamácia uznala. Pre mňa, 40€ nie je málo a v tomto stave sú nenositeľne.

kris_tin257
28. mar 2023

@22abigail22 reklamácia sa určite uzná ak je to do roka od kúpy