Ráta sa karanténa od posledného kontaktu s pozitívnou?

3. nov 2020

Prosim Vas niekto kto vie odpovedat alebo ma nieco podobne:

31.10 antigen test negativny. Kolegyna pozitivna. Samozrejme som doma, na testy PCR idem 7.11. Ak bude vysledok pozitivny tak som doma to chapem ale ked budem negativna tak sa rata karantena od posledneho kontaktu s pozitivkou?

Ak som priamy kontakt idem na testy a budem negativka caka ma potom este znova testovanie “retest”?

Ďakujem za info

hettinka
3. nov 2020

Karantena sa ráta 10 dni od kedy ti prišla SMS od NCZI o registrácii na testy. Aspoň mne to tak rátali.

rachel36a
3. nov 2020

Ak ti pride negat vysledok tak tym dnom ti karantena konci..PCR testy sa opakovane nerobia...ci ti bude stacit pcr test zo 7.11 este nik nevie...pravidla opakovaneho celoplosneho testovania este nik nevie

hettinka
3. nov 2020

@rachel36a to nie je pravda. Aj na korona.gov je uvedené, že karantenu 10 dni musí dokončiť.

“Karanténu nesmiete skončiť skôr ako 10 dní od vykonania odberu alebo skôr ako 10 dní od objavenia sa prvých príznakov.”

rachel36a
3. nov 2020

@hettinka mám prave koronu, muz to doniesol z roboty..vsetci boli v karantene, po testoch pozitivny - samozrejme nadalej karantena, negativny - karantena zrusena a na druhy den isli do prace

rachel36a
3. nov 2020

@hettinka jaj a este karantena sa rata od kontaktu s pozitivnou osobou, nie od registracie...

hettinka
3. nov 2020

@rachel36a
Ja som bola na testoch aj v appke Moje e-zdravie mi pri zadaní covid pass písalo karantenu 16. -26.10. Kontakt s pozitívnym bol okolo 10.10., no kým to nahlásili a tak...
Na testoch som bola v strede medzi tým, mne teda výsledok prišiel veľmi neskoro (po týždni od oberu a 3 dňoch urgencii), no na RUVZ mi potvrdili, že karanténa je 10 dni, aj keby mi výsledok prišiel skôr.
Možno to každé RUVZ rieši po svojom. A nemala som PN, keďže mám homeoffice.

autor
3. nov 2020

@rachel36a cize 10dni karantena + negativny PCR na druhy den mozem ist do prace tak?

rachel36a
3. nov 2020

@hettinka ale je pravde ze ako pises , kazde RUVZ ma trochu iny pristup...co mi pride nepochopitelne

rachel36a
3. nov 2020

10 dni od kontaktu a negativny test...tak to riesia u nas v MT

autor
3. nov 2020

Dik za info

rachel36a
3. nov 2020

@hettinka prosim ta, stiahla som si tu apku moje ezdravie, zadala covid pas...kde ti tam ukazuje tu karantenu?

rachel36a
3. nov 2020

@hettinka teraz som pozrela cez apku aj muza..tak on tam ma napisanu karantenu od 23.10 do 2.11 cize presne 10 dni od kontaktu s pozitivnou osobou...pritom 29.10 bol na teste, je pozitivny a ma od RUVZ nariadenu karantenu 10 dni od testu

autor
3. nov 2020

@rachel36a cize od 29.10 je 10 dni v karantene a na dalsi test ide ci?

rachel36a
3. nov 2020

Nie...na opakovany test sa nechodi...ked nema komplikacie tak po 10 dnoch ide do roboty

hettinka
4. nov 2020

@rachel36a keď zadáš covid pass, tak pod osobnými údajmi je kolónka karantena. A ja som to tam mala vypísané od registrácie.
No je v tom chaos... mne to teda nevadilo, že som to mala vlastne dlhšie, lebo aj tak nikam nechodím.

rachel36a
4. nov 2020

@hettinka ja to tam nemam vobec a muz ma ale zle...gulas v tom maju 😁😁😁😁

hettinka
4. nov 2020

@rachel36a mne prišiel nakoniec 2 dni po skončení karantény negatívny výsledok. Takze z RUVZ mi povedali, že mne uz skončila.
V prípade pozitívneho výsledku je to inak - tam je karanténa dlhšia aj podľa toho, či príznaky sú, alebo vôbec žiadne nie sú. Niekoho testujú aj opakovane, niekoho uz opakovane nie v mojom okoli.

rachel36a
4. nov 2020

@hettinka to si dlho cakala na vyskedok...my sme mali vysledok v den testovania...