Ráta sa do odpracovanej doby aj čas na rodičovskom?

nikiki29
16. feb 2021

Ahojte, zisťujem pre kamarátku, ale nevyznám sa v tom čo píšu na stránke SP, tak snáď poradíte.
Jej dcérka bude mať 3 roky, ona chce ukončiť PP dohodou. Pred MD pracovala takto: ukončila školu, pracovala 1 rok, potom 3 mesiace nezamestnaná, 3 mesiace nová práca a potom nástup na MD. Neviem či mal dosť odpracované, či sa do toho ráta aj doba na rodičovskom či ako 🤔
Bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti?

lilyianka
16. feb 2021

@nikiki29 nechcem klamať, možno je už zákon iný, ale nemala by mar nárok na podporu, keďže za posledné 3r nemá 2r odpracované .
A inak aj tak by nárok nemala, lebo dokopy mal A odrobene pred nástupom na MD len 1 a 1/4 roka

nikiki29
autor
16. feb 2021

@lilyianka ja si to tiež myslím 🤔 no nejaké ženy na Facebooku jej vraj tvrdia, že MD a RD sa ráta ako odpracované roky. Poslali aj link na stránku SP, ale ja som tam nič také ako tvrdia nevyčítala.

lilyianka
16. feb 2021

@nikiki29 nemali by sa rátať, aspoň doteraz sa nerátali, ale ako vravím, mohlo sa to zmeniť

zalka
16. feb 2021

@nikiki29 má nárok na podporu , MD a RD sa ráta do odpracovaných a môže mať aj maximálnu podporu.

natalienka12
16. feb 2021

@nikiki29 tie nejake zeny na facebooku maju pravdu, narok na davku v nezamestnanosti ma

klarissa25
16. feb 2021

@nikiki29 ano je narok na podporu

nikiki29
autor
16. feb 2021

@zalka áno to jej tiež písali, že vyčerpať 1 deň dovolenky a potom dohodou ukončiť a dovolenku preplatiť. Len teda tie odpracované roky boli také, že pol na pol jej tam odpovedali a ja som z toho článku na stránke SP tiež nebola múdrejšia.
Každopádne ďakujem 😇
@natalienka12
@klarissa25
@zalka

natalienka12
16. feb 2021

@nikiki29 neda sa verit vsetkemu na webe, ale informacie od @zalka su na beton pravdive a presne 👍

zalka
16. feb 2021

@natalienka12 nepreháňaj, ved som človek čo sa tiež zmýli. A v dnešnej dobe, kedy sa veci menia zo dna na den, ani nestíham všetky novinky :D ešte, že starinky platia.

natalienka12
16. feb 2021

@zalka neprehanam v otazkach socialneho poistenia, dani, odvodov, davok si topka a ty to dobre vies, kolkym si uz velmi pomohla

manusik
3. okt 2022

Ahojte dievcata mozno mi poradite- chcela by som vyuzit poporu v nezamestnanosti. PP sommala od 6.11.2018 do 26.5.2020- to som nastupila na MD avsak ma prepustili 27.06.2021, teraz som na RD a chcela by som vyuzit podporu, myslite ze mam este narok? Dakujem

zalka
3. okt 2022

@manusik áno máš nárok, splnaš podmienku 730 dní poistenia za posledné 4 roky

manusik
12. okt 2022

@zalka dakujem krasne dlhsie som nebola na MK 🙂 dakujem krasne este raz