Protilátky covid a dokument o prekonaní

7. nov 2021

Ahojte, máte niekto skúsenosti s odberom protilátok na covid a následným vystavením dokumentu o jeho prekonaní? Funguje také niečo, ak áno, kde prosím. Ďakujem za info.

simona1998
7. nov 2021

Ja Som to včera podstúpila v lekarni Dr Max v PB, mali by to mat v každej pobočke Dr max , zobrali mi krv z prsta , a za 15 min sme dostali výsledky kde nám aj povedal či sme covid prekonali a aké mame hodnoty protilátok 🙂 cena bola 9,99€

autor
7. nov 2021

@simona1998 a dá sa na základe toho vystaviť ten dokument o prekonaní (myslím tú skratku OTP) a mať to ako doklad o prekonaní?

michaelam2
7. nov 2021

Nie, to sa zial neda

simona1998
7. nov 2021

Nie nedá , slúži to len pre teba 🙂

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
7. nov 2021

Potvrdenie o prekonaní sa dáva len na základe certifikátu alebo sms že si bola pozitívna......na základe protilátok sa to uznať nedá, lebo nikto nevie kedy presne si covid prekonala, ty na základe protilátok si ho mohla prekonať tak pred mesiacom ako pred pol rokom.....tam je platnosť tuším 180dní od potvrdenia pozitivity.....rovnako nie je stanovená presná hranica koľko protilátok musíš mať aby si bola "chránená".....ďaľší dôvod je ten že každý labák má svoje hodnoty.....

simona1998
7. nov 2021

@hazelgracegus v tescu v lekarni Dr max , Ano prídeš a že chceš zistiť protilátky na covid 🙂 a oni ta na pockanie pichnu zoberú krv a za 15 min máš výsledky

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
7. nov 2021

@simona1998 A mala si dosť vysoke?

simona1998
7. nov 2021

@vanda323 ja nie , priateľ mal 4,10 a ja len 0,33 keďže on je očkovaný a ja niesom 🙂

simona1998
7. nov 2021

@vanda323 aj tých 0,33 mám len kvôli tomu , že som ho začiatkom decembra prekonala 😅a známa čo nemala covid ani neni očkovaná tak mala 0 🙂

vanda323
7. nov 2021

@simona1998 Aha tak vďaka za odpoveď

engynka
7. nov 2021

@hazelgracegus ten test si mozes aj kupit a urobit doma - cena do 5€. Ja som objednala z unizdrav ale urcite to maju aj hoc akej lekarni

zalka
7. nov 2021

@engynka ten z unizdravu ti len ukáže či si pozitívna na covid, resp. či máš protilátky, no nepovie ti číslo ... či hej? ešte ho nemám doma tak preto sa pýtam.

reuska1
7. nov 2021

@simona1998 po ockovani ma len 4? Ak smiem vediet, jedy bol ockovany? Synovi som koncom augusta davala robit. ..ale v nemocnici, klasicky odber krvi a mal 3 (prekonal v decembri) a teraz schytal druhy krat.. ale lahky priebeh. Preto ta hodnota mi pride dost nizka, aj ked by malo platit, ze >1 je ok

zalka
7. nov 2021

@reuska1 pozor čo test to iná hodnota môže výjsť .. ked synovi robili v nemocnici mohli inú metodu, či tiež ten rýchlotest 15 minútový robili?

mogaa
7. nov 2021

@reuska1 čo labák to môžu byť iné hodnoty...napr. jeden labák má hranicu že až nad 11 protilátky sú ok, všetky menšie protilátky sú nízke....

simona1998
7. nov 2021

@reuska1 4 je výborná hodnota 🙂 bol očkovaný pred vianocami alebo tak nejak , už si to moc nepamätám úprimne 🤷🏼‍♀️

reuska1
7. nov 2021

@zalka nie rychly. Kladicky odber za 16€ myslim. Refer.hodnota bola 1

didi2102
7. nov 2021

Môj otec bol súkromnom laboratóriu na krvné odbery,platil 70eur ale on mal v Tom aj rôzne iné hodnoty, tam mu dali aj presnú hodnotu tých protilátok,ma to aj v papierovej forme ale nikde to neplatí ako doklad,on si to dal urobiť preto aby sme vedeli koľko reálne tých protilátok ma keďže je po veľmi ťažkom priebehu a očkovať sa ešte nemôže dať,tak či má teda aspoň akú taký ochranu

reuska1
7. nov 2021

@simona1998 tiez som si myslela pri synovi, ze 3 je dobra bodnota a je zatial v bezpeci, a vidis, nakazil sa znova. Kolegyna mala po prekonani 20

zalka
7. nov 2021

@simona1998 to ti kto povedal že 4 je výborná hodnota? Ja sa pýtam len preto, že ja som mala vyše 6 v júni .. dva mesiace po očkovaní a nejako tým znalí neboli nadšený, že by malo byť nad 20 tak človek naozaj nevie . A momentálne sa liečim na covid, no mám aj antibiotiká.

ludinka
7. nov 2021

@simona1998 prosím ťa a koľko bola hraničná hodnota na protilátky, nevieš? Ja som mala 0 ,6 neviem o Tom žeby som mala covid. V tom mojom labaku mali hranicu ako pozitívny výsledok 0,9.....

simona1998
7. nov 2021

@zalka v lekarni , oni ti tam povedia vždy čosi keď ti dávajú výsledky 🙂

zalka
7. nov 2021

@simona1998 lebo mne to robila dr. na ambulancii, a ako píšem vyšlo mi 6 .. a neni to zase tak veľa .

zalka
7. nov 2021

@simona1998 ale dakujem za info, skúsim sa potom až mi skončí karanténa sa popýtať v dr. max u nás predsa len je to menej ako som platila u dr.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi2102
7. nov 2021

@reuska1 môj otec ma 220 protilátky napr

reuska1
7. nov 2021

@didi2102 wauu....tak o takych som este nepocula

didi2102
7. nov 2021

@reuska1 tak nieje čo závidieť,2m v nemocnici ,zničené pľúca a srdce,do práce už nemôže ísť,krvné zrazeniny v pľúcach atď , ja som už čítala aj o hodnote 880 tak mne sa tých 220 zdá málo 🤭