Problémy s trvalým pobytom

mixa89
28. jún 2016

Ahojte,ani neviem ako začať, mám teraz trvalý pobyt tam kde bývať nebudem,potrebujem si ho zmeniť,ale zatiaľ neviem kde budem byvať :( v auguste sa mi narodí dieťa,mám zo všetkoho stres,nechcem ho prenasat na male,ale naozaj neviem co mam robit,treba mi vybavovať matersku,socialne davky na seba kedze som studentka VS,a ja stale neviem kde si zmenim trvaly pobyt ,mam manzela,takze by sme mali spolocny trvaly pobyt..ale zatial nevieme kde..

stardust
28. jún 2016

trvaly pobyt si zmenis az vtedy, ked sa prestahujes.

marcelatje
28. jún 2016

@mixa89 tak nestresuj a začni hľadať riešenie. V podnájme ti nikto TP nedá. Neviem čo ťa núti TP zmeniť, no ak by si bola v podnájme popros rodičov či si ho nemôžeš nahlásiť u nich aspoň kým sa vec nedorieši.

sissy27
28. jún 2016

@mixa89 trvalý pobyt je viac-menej formálny údaj, k ničomu ťa nejako extra nezaväzuje, resp. nie takým spôsobom, aby si z toho mala mať stres...aj keď si vydatá, nemusíte mať trvalý pobyt, dokonca ho nemusíš mať ani v nehnuteľnosti, ktorú vlastníš alebo ktorú reálne obývaš...
aký je problém s tým, aby ti tp zostal uvedený tak ako doteraz? má s tým majiteľ nehnuteľnosti problém?
veľa ľudí má tp tam, kde vôbec nebývajú alebo ani nemajú k tej adrese žiadny vzťah...

ivett1
28. jún 2016

@mixa89 nestresuj... ak si chceš nahlásiť zmenu trvalého pobytu a ten trvalý pobyt budeš mať u niekoho známeho, tak potrebuješ písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením teba + manžela (ako občanov) na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom všetkých vlastníkov alebo všetkých spoluvlastníkov aj nájomcu, ak je budova, v ktorej budete mať ten trvalý pobyt v nájme .... alebo, ak si kúpite byt, tak list vlastníctva-vtedy si ale musíte zmeniť občiansky preukaz a potom nahlásiť zmenu na najbližšej ohlasovni - alebo (možno to už funguje) elektronickej centrálnej ohlasovni ...(keď si hodíš do goooglu, tak ti to vyhľadá linky...a všetko, čo k tomu budeš potrebovať) ... všetko ostatné (podnájom, prenájom atď je prechodný pobyt...) ... dopredu sa zmeniť trvalý pobyt nedá😉

sibalka21
28. jún 2016

ale ako si chces zmenit trvaly pobyt ked ani sama nevies kde budete byvat? Najprv si ries matersku a ked sa prestahujete tak si vyriesis trvaly pobyt

mixa89
autor
28. jún 2016

Dakujem vam velmi pekne...za ukludnenie 🙂

alicka850
28. jún 2016

Trvaly pobyt si mozes dat aj v podnajme, ak s tym bude najomca suhlasit.

marcelatje
28. jún 2016

@alicka850 presne ako píšeš AK s tým bude nájomca súhlasiť 😅 ja takého nepoznám 😅

alicka850
30. jún 2016

@marcelatje ja ano. Byvame v podnajme koli porozvodovym tahaniciam o byt a ideme stavat zanedlho,takze byt uz nebudeme kupovat. Byvame tu 5 rokov a mame tu trvaly pobyt, najomca nemal ziaden problem. Samozrejme,ze sme ho poziadali po nejakom case ked sme sa uz poznali a zistil,ze nebyvame v podnajme preto,lebo nemame z coho platit,ale preto,ze nas k tomu na kratku dobu prinutili okolnosti. Takze netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca 😆

marcelatje
30. jún 2016

@alicka850 musis vsak uznat ze bezna prax to nie je

alicka850
30. jún 2016

@marcelatje asi nie,to mas pravdu ☺

sue
30. jún 2016

No novorodencovi do podnájmu žiadny majiteľ bytu trvalý pobyt nedá, pokiaľ tam nie sú nadštandardné vzťahy.
Z jednoduchého dôvodu, dieťaťu do 18r.nemožno zrušiť trvalý pobyt a teda ho nemožno ani vysťahovať = rodičia prestanú platiť nájomné, majiteľ ich nemôže vysťahovať...

@mixa89 ak musíš zmeniť TP, odporúčam dať adresu na miestny mestský/obecný úrad. Je to bežné, nekonajú tak len bezdomovci. Je to bez stresov, nemusíš furt meniť adresu a podobne. Keď sa usadíte, dáš si adresu tam 😉