Problém s úradom práce

17. mar 2023

Uz štvrtý mesiac čakám na posúdenie žiadosti na predĺženie RP. Keď som sa informovala na úrade práce, vraj nemajú posudkoveho lekára, toto mi povedala hneď ako som to tam podávala. Čiže to trvá už niekoľko mesiacov. Včera mi poslali vyjadrenie, že moju žiadosť pozastavujú lebo doteraz z ich strany neprebehla kontrola zdravotného stavu dieťaťa. (Teda, že to tam nemá kto posúdiť). Prosím vás viete mi niekto poradiť čo s tým? Akože nemajú tam lekára tak sa tam nerobí, neposudzuju nové žiadosti, nevyplácaju príspevky, kompenzácie. To čo je za bordel?! Ale veď ja sa ani vlastne nečudujem, čo sa tu deje na tomto našom Slovensku...

majstinikova
17. mar 2023

Ale oni posielajú posudok do ZA a odtiaľ ,teda mne osobne vždy do mesiaca odpovedali. Podávame som 3x a posledný to bolo 12. 2022

autor
17. mar 2023

@majstinikova aj ja som podávala 12/2022. Kam to posielajú neviem ale od decembra dodnes mi tvrdí panička na úrade, že nemajú posudkoveho lekára.

mogaa
17. mar 2023

Napíš odvolanie voči pozastaveniu, teba nemá čo zaujímať že oni nemajú posudkového lekára, to je ich problém....

janetinka27
17. mar 2023

ak prerusili konanie podla spravneho poriadku, tak sa proti rozhodnutiu o preruseni odvolat neda

autor
17. mar 2023

@mogaa
@janetinka27 odvolať sa dá podľa poučenia na rozhodnutí ale dnes som sa na to pýtala aj na úrade a pracovnícka mi povedala, že môžem ale podľa nej to nemá význam. No aj tak to skúsim. Len logicky, keď tam nemajú lekárov tak asi ozaj to nemá význam