Problém s kúpou nehnuteľnosti

lenuska333
18. feb 2021

Ahoj potrebujem poradiť kupujeme dom pondelok mali predávajúci na účte peniaze a v zmluve je napísané že do 5 dní mi musí dať kľúče. A odovzdať nehnuteľnosť rieši sa to cez realitku keďže ja som zo Spiša a oni momentálne bývajú v Bratislave. Lenže mi včera volala pani z reality že predávajúci sú pozitívny tak som volala predávajúcej že keď sú pozitívny tak chcem vidieť výsledky testov všetkých vlastníkov keďže sú styria ale zatiaľ nič neposlala a položila mi telefon co mam robiť ak mi neodovzda do 5 dní čiže do soboty kluce ona chce aby som cakala ďalších 14 dní no ja čakať nechcem keď už peniaze majú čo robiť ak kľúče majú aj z reality ti sú ochotný mi ich dat ale len so súhlasom predavajucich

ivkazba
18. feb 2021

@lenuska333 tak teda ako? Kľúče má realitka alebo predávajúci? Ak realitka, tak tá súhlas predávajúcich nepotrebuje, má postupovať podľa zmlúv.

lenuska333
autor
18. feb 2021

@ivkazba oni vravia ze nemôžu bez ich súhlasu ale ďakujem toto im pripomeniem to znamená ze aj oni porušujú zmluvu nie

ivkazba
18. feb 2021

@lenuska333 s katastrom je to ako? Boli na kataster doručené dokumenty vrátane zmeny vlastníka?

ivkazba
18. feb 2021

@lenuska333 no dôjde k porušeniu zmluvy, ak kľúče nedostaneš. Samozrejme primárne zo strany predávajúcich. Realitka by mala byť tá, ktorá bude na nich apelovať. Veď majú zaplatenú províziu za servis, tak nech ho robia. Máte v zmluve dohodnuté kroky/pokuty v prípade, že niekto v niečom nedodrží zmluvu? Ak áno, tak aké?

lenuska333
autor
18. feb 2021

@ivkazba no na katastri ešte neboli doručené dokumenty lebo ich ešte neposlala možno dnes písala jej aj náš a finančná poradkina ohľadom toho

lenuska333
autor
18. feb 2021

@ivkazba nie sú tak konkrétne kroky ale z reality mi povedali ze podla zákona mam pravo vojsť do nehnuteľností aj bez jej súhlasu a na jej naklady

ivkazba
18. feb 2021

@lenuska333 a kto ich má odniesť na kataster resp. kto prisľúbil toto zabezpečiť? Realiťáčka či finančná sprostredkovateľka? Je štvrtok, peniaze na účte predávajúcich boli v pondelok, takže hneď v pondelok poobede max v utorok mali zodpovední odniesť dokumenty na kataster. A čo konkrétne nebolo doručené? Lebo niečo sa zavkladovalo už so záložnými zmluvami z banky predpokladám.

mischelin999
18. feb 2021

No tak toto bohvie ako nevyzera, ako neviem ako je to teraz s karantenou, ci musia zostat doma vsetcia. No realitacka to podla mna mala zaniest na kataster, vsak ona ma z toho preboha proviziu. Nahanala by som ju

lubka73
18. feb 2021

skor ako kluce by ma zaujimal ten kataster, to ste mali ako osetrene ze oni maju peniaze a este to nebolo vlozene na katastri ? divne postupuju pri predaji to co je za realitku, peniaze zvycajne idu do depozitu a az po vklade sa vyplacaju

engynka
18. feb 2021

Preboha, toto ktora realitka takto predava dom? 🤦🏻‍♀️ Ze posles peniaze na ucet a cakas 5 dni na kluce a dalsich 30 na prepis na ktastri. jedina tvoja zauka je nejaka zmluva s ktorou sa mozes ist sudit akurat tak na par rokov. Ani dom ani peniaze. Ked sa kupuje nehnutelnost je standardnom urobit bud bankovu vinkulaciu alebo notarsku uschovu, obe strany su kryte. N
Toto je ostuda ze takto funguju realitky. Nezasluzia si ziadnu proviziu ze do takejto sitiacie privodia kupujuceho. Je to chyba realitky ze neurobila bezpecny prevod penazi a nehnutelnosti.
A na kataster moze urobit vklad aj realitny makler. Takze nechapem na co cakate?! 🤷🏻‍♀️

sebastianmichal
19. feb 2021

To co za realitka och peniaze maju a apiere na katastri nie su nieco mi tu nesedi napis ako sa to pohlo.

lenuska333
autor
21. feb 2021

Vysvetlím vám to predávajúci sú staršie osoby nad 70 rokov a jedna z nich je veľmi premudrena (drzgroska) realitka papiere ešte nemala ale už IC ma a v pondelok budeme zapísaný na katastri a banková vinkulacia bola tiež som rozprávala s kupujucou som ju postrasila tak sa mi priznala že jej brat je chori na srdce a bojí sa prísť z Bratislavy do snv sám preto chcely aby som počkala lebo syn ktorý sním mal prísť je v karanténe a tiež že ten pan tam ma ešte nejaké veci papiere knihy ta ze si ich chce vziať táže asi tak som si ju nahrala a prisahala že na 100%piatok alebo v sobotu mi príde ten pan odovzdať kľúče

engynka
21. feb 2021

@lenuska333 drzim palce. Verim, ze to dobre dopadne. My sme toez teraz tak kupovali od starsich ludi zial realitka katastrofa. Vsetko sme si vybavovali sami namiesto realitky. Ale teda tiez nas toacili do prevodu ale nedali sme sa a sli cez uschovu na nase naklady.

nafka0483
21. feb 2021

@lenuska333 V banke bola vinkulacia a peniaze im aj tak poslali bez podania papierov na kataster??

lenuska333
autor
1. mar 2021
lenuska333
autor
1. mar 2021

@sebastianmichal no tak už kľúče mame aj kataster takže dopadlo to dobre

malva123
1. mar 2021

@lenuska333 ach jaj,peniaze odidli a podklady na kataster nie????

sebastianmichal
1. mar 2021

@lenuska333 super som rada

kosiceapartments
Odpoveď bola odstránená
Zobraz