Príspevok z úradu práce na vytvorenie pracovného miesta

michala465
21. jan 2015

Ahojte dievčence, mám na Vás otázočku, hádam sa nájde niekto kto mi poradí. Ako je to s príspevkom z úradu psvar? Mám na mysli ten do 29 rokov vrátane, evidovaný na úrade 6 mesiacov, pre zamestnávateľa na vytvorenie pracovného miesta. Je tam vetička: a ktorí pred prijatím na vytvorené pracovné miesto nikdy nemali pravidelne platené zamestnanie, ak pracovný pomer je dohodnutý v rozsahu najmenej polovice ustanoveného pracovného času a ako zamestnávateľ o príspevok písomne požiada.

Momentálne som na úrade práce od augusta, predtým som bola od 2007 zamestnaná. V podstate si neviem vysvetliť tú vetičku, a teda nikdy nemali pravidlne platené zamestnanie. Ďakujem za odpovede...

luknin
22. jan 2015

Pravidelné platné zamestnanie je zamestnanie, ktoré trvalo viac ako 6 po sebe nasledujúcich mesiacov.

michala465
autor
22. jan 2015

@luknin Ano to som našla, len som chcela vedieť či neexistuje nejake vyzvy alebo projekty upsvar, ktoré podporujú vytvorenie pracovných miest do 29 rokov. Viem, že pred jedno 2 rokmi to bolo, a stačilo byť na úrade práce 3 mesiace, a teraz je to tiež do 29 rokov a stou "vetičkou" pravidelne platené zamestnanie.

luknin
23. jan 2015

Asi najlepšie bude ísť sa opýtať priamo na UPSVR, priamo na dané oddelenie