Príspevok na podnikanie

30. dec 2021

Ahojte, žiadali ste si niekto v poslednej dobe príspevok na podnikanie ? Nemajú s tým problém alebo je ťažké sa k tomu dostať? Treba aj popísať čo plánujem ? Aká je hodnota príspevku alebo je to individuálne? Alebo aké sú na to podmienky ?
Chcela by som si niečo rozbehnúť, lenže moje financie na to stačiť nebudú.

miusa00
30. dec 2021

Ak myslis prispevok z uradu prace, tak si na to vsetko vies najst lahko odpovede na internete… a bude tu ta klasicka odpoved, ze tazko sa ti bude podnikat, ak si to nevies najst…
Ale k veci, nedavno som to riesila, nakoniec sa mi podarilo vybavit priestor na podnikanie tyzden po tom, co som sa zamestnala, takze pre mna to uz nie je aktualne
Ale teda tie podmienky sa stale trochu menia, treba si zatelefonovat na urad prace a vsetko ti vysvetlia, daju ti k tomu papiere, treba si podat ziadost a aj mat vypracovany podnikatelsky plan, zivnost treba mat vedenu nasledne 2 alebo 3 roky nie som si ista, inak treba prispevok vratit, dalej, taktiez mi bolo povedane, ze by obcas mal spata medzi tuv znevyhodneneho uchadzaca o zamestnanie, ze na takych je to aktualne zamerane…