Príspevok na bývanie pre slobodnú mamičku

nikibella
26. máj 2014

Maminky,nevedeli by ste mi poradit? byvam s malym sama u mamy, len spolu nevychadzame, matka si nemoze zvyknut na maleho, je dlhe roky sama. Kazdu chvilku nas vyjadzuje ze chce mat svaty pokoj od vsetkych. Chcela by som si dat pridelit onecny byt. Neviete ci by som mala narok na prispevok na byvanie ? momentalne mam rodicovsky prispevok a este neprebehol ani sud skrz vyzivne, tak by som to nemala z coho platit. Dakujem vopred za rady

liz_lemon
26. máj 2014

@nikibella najprv musis mat sudom priznane vyzivne, az potom mozes skusit poziadat o davku v hmotnej nudzi, a k nej prisluchajuci prispevok na byvanie

kristiii
26. máj 2014

@nikibella ahoj, rodičovský príspevok je vyšší než dávka v hmotnej núdzi spolu s príspevkom na bývanie čiže pokial ho poberáš nárok ti nevznikne. A aj keby si už RD nepoberala musíš mať najprv poriešené výživné až potom môžeš žiadať o dávky, tak ako písla kočka predo mnou

hrjanka
26. máj 2014

Keď si sama s dieťaťom, tak nie, nebudeš mať nárok na príspevok na bývanie, nakoľko máš rodičovský príspevok a ten je vyšší, ako dávka v hmotnej núdzi + príspevok na bývanie (vyplácajú sa len spolu, nie oddelene).

090379
26. máj 2014

Ahoj, ja som to tiež riešila, žijem síce pri priateľovi, ale mamkin dom je na mňa napísaný. Skoncil mi rodičovský a ja som tiež bola na sociálke a keďže malý má otca na rodnom liste, tak nemám nárok vôbec na nič, musí mi on platiť výževné a aj keby zarobil len 500 eur, tak to čo mi dá výživné mi musí stačiť, bohužiaľ také sú zákony