Príspevok na bývanie pre matku samu s dieťaťom

katka4886
11. aug 2012

poradte prosim ako si vybavit vsetky potrebne veci, co sa tyka prispevku na byvanie atd.. ked ostane matka sama s dietatom, naco vsetko ma pravo. dakujem.

maznacik007
11. aug 2012

v prvom rade treba mat priznane vyzivne....

kedze si na RD tak poberas RP vo vyske cca 195 EUR a kedze davka v hmotnej nudzi je pre jednu dospelu a pre jedno dieta vo vyske najviac 115 EUR a tvoj prijem davku v hmotnej nudzi prevysuje tak ti narok na priznanie hmotnej nudzi nevznikne.... a teda ani na odvijajuce sa davky od nej ako je prispevok na byvanie....

jedine co sa da poradit je zabezpecit si vyzivne od otca malej.... a poziadat mesto o miesto v skolke prip. v jasliach na zaklade toho ze si samozivitelka a mas male dieta a ist pracovat....

katka4886
autor
11. aug 2012

dakujem za radu, a nefunguje to tak, ze by som podlozila seky, co vsetko platim a z materskej mi to nevychadza, musia mi nieco priznat, alebo to nikoho nezaujima, ..ked zaplatim bezny sek za vodu, elektrinu,....atd tak mi neostava nic a dieta ma potom ako vyzit.

romea
11. aug 2012

Ak nemas narok na davku v hmotnej nudzi nedostanes ani prispevok na byvanie ☹ zial takto to funguje (fakt nechapem ako mozu romovia ako pisu vsade poberat milion pasto veci od socialky atd) ☹

magg424
11. aug 2012

kolko máš určené výživné od otca dieťaťa? si vlastníčkou nehnutelnosti alebo si nájomncom bytu / byt od mesta alebo od obce/??
dávka hmotnej núdzi pre rodiča s dieťaťom, najviac so štyrmi -115,10 €
príspevok na zdravotnú starostlivosť - 2 € / pre každú posudzovanú osobu, t.j ak máš jedno dieťa tak ste vlastne dvaja, čiže 2x2 je 4 €/
príspevok na bývanie pre dve a viac osob 89,20 €
tieto sumy sa v tvojom prípade napočítaju a od nich sa odpočíta tvoj príjem to je asi rodičák 194,.. € a výživne na malol. dieťa v prípade že na rodnom liste je uvedený otec dieťaťa, rozdiel je poskytovaný ako dávka a príspevky v hmotnej núdzi/ príspevok na bývanie sa neposkytuje samostatne/

lenka311
11. aug 2012

@katka4886 Je mi ľúto, ale príspevok na bývanie Ti nevýde.

yvkay
12. aug 2012

to je fakt hrozne,stat si pred tym vsetkym zatvara oci.

katka4886
autor
14. aug 2012

dakujem za info vam vsetkym mna osobne sa to netyka, no zistujem to pre moju znamu, je v zlej situacii.dakujem

katka4886
autor
14. aug 2012

@yvkay to je Slovensko, hanba.