Príspevok na auto pre ZŤP - skúsenosti

ufon1503
6. okt 2021

Ahojte. Mám otázku možno trochu ojedinelú. Schválili príspevok na kúpu motorového vozidla s manuálnou prevodovkou po tom čo mi zamietli žiadosť o kúpu vozidla s automatickou prevodovkou. Ale momentálne je situácie v bazároch taká, že vozidlá s automatickou prevodovkou sú lacnejšie a v bazáre mi povedali, že som pri nich prvý, ktorí prišiel s tým že mu bol shcválený príspevok a môže kúpiť len auto s manuálnou prevodovkou. Väčšinou vraj za nimi prídu s tým, že potrebujú auto maximálne 5 rokov staré a do určitej maximálnej sumy. Moja otázka teda znie, môžem si kúpiť aj tak auto s automatickou prevodovkou ak mi bol priznaný na kúpu auta s manuálnou prevodovkou? Peňažný príspevok sa mi bude aj tak rátať len ako na kúpu manuálu a teda tých cca max 6600€. Nemá s tým niekto osobnú skúsenosť? Ďakujem za odpovede.

tanapeta
7. okt 2021

@ufon1503 áno môžeš. Auto nesmie byt staršie ako 5 rokov, maximálna suma môže byt hocijaká, vždy doplácaš najmenej 15 %. Príspevok buď priznaný ten 6638 €, ale koľko dostaneš reálne príspevok zistíš až keď prinesieš úradu predfakturu

ufon1503
autor
7. okt 2021

@tanapeta super ďakujem za odpoveď, veľmi mi teraz pomohla 🙂

tomi115
22. dec 2021

@ufon1503 zdravím mam otazočku nedavno sme si podali žiadost na prispevok ohladom auta. Chcem sa spýtať ako dalej postupovat. Alebo mame cakat 3 mes na vijadrenie či nám to schvalili.

ufon1503
autor
22. dec 2021

@tomi115 zdravím, podľa mňa osobne to 3 mesiace až trvať nebude, mňa po mesiaci skontaktovali z úradu aby som doniesol predfaktúru na kupované auto plus ešte jeden dokument, ktorý im chýbal. Potom už len čakaž na schválenie a peniaze. Neviem kedy ate žiadosť podali ale keďže idú svatky tak pravdepodobne až po novom roku sa Vám ozvú 🙂

tomi115
23. dec 2021

@ufon1503 dakujem za odpoved. Podavali sme to nedavno v 3 tyždne do zadu. Mali je ŤZP autismuz vyraznym stupnom agresivity. No uvidime či nám to ešte schvália. Bo verejna doprava pre nas je zážitok. Prajem pekne sviatky🙂

ufon1503
autor
23. dec 2021

@tomi115 keďže teraz sa tieto žiadosti riešia bez návštevy posudkového lekára, je dobré ak máte dostatočne podrobné lekarske správy, potom by nemal byť problém aby vám to schválili

tomi115
24. dec 2021

@ufon1503 vsetky papiere od lekara sme im dali maju všetko.no uvidime budeme čakat

tomi115
6. feb 2022

@ufon1503 zdravim tak už na prišiel papier ze do 30 dni mame priniest predfakturu. No len tie podmienky ufff to je ine caffe. Najmenši ročnik 2017 a manual. A to este neviem kolko schvalia ked im donesiem tu predfakturu. A 2017 su dosť drahé. Viete neako poradit ?

ufon1503
autor
6. feb 2022

@tomi115 aj mne schválili na vozidlo bez automatickej prevodovky a mám s automatickou doma 🙂 Z toho si moc nerobte ťažkú hlavu. Základ je aby bolo maximálne 5 rokov čo teraz znamená rok výroby 2017. Ja zatiaľ zakaždým keď som kupoval vozidlo na príspevok tak bolo drahšie ako maximálna suma z ktorej sa vyrátava príspevok a zatiaľ mi stále schválili plnú sumu. Samozrejme 5 ročné vozidlá sú drahšie takže už len dobre vybrať.. Záleží od toho koľko máte prípadne ušetrené na doplatok vozidla.

paaat
8. feb 2022

Chcela by som info mala som prispevok na auto pred 6 rokmi ,chcela by som info kedy mozem ziadat o novy prispevok chcelo by to uz vymenu auta-kazi sa.

ufon1503
autor
8. feb 2022

@paaat Žiadať o príspevok môžete po 7 rokoch od rozhodnutia, ktorým Vám bol priznaný príspevok na predchádzajúce auto. Avšak potom je potrebné dokladovať tvrdenie že auto sa kazí obhliadkou v autorizovanom servise, kde Vám napíšu v akom stave je vozidlo. Ja som tak teraz riešil a napísali mi že vo vozidle je nutná generálna oprava motora čo bola oprava cez 5000€. Potom nebol na úrade problém a schválili mi príspevok na nové auto.

lauritka00
2. apr 2022

@ufon1503 dobrý deň položil aj ja otázku ak mi viete poradiť, schválené auto máme a chcú predfakturu do 30.4., môže byť auto vybraté aj ročník 2017?? Nie je to.uz staré? Dakujem

ufon1503
autor
2. apr 2022

@lauritka00 auto musí mať maximálne 5 rokov. Takže 2017 je v pohode a mali by to schváliť.

cailana
16. apr 2022

@ufon1503 dobrý deň, iná podmienka tam nie je, iba Max 5 rokov? Kúpiť ho môžem aj od súkromnej osoby? Či len z bazaru? Ďakujem

ufon1503
autor
16. apr 2022

@cailana nie musí to byť od oficiálneho predajcu, čiže buď bazár alebo priamo predajňa vozidiel.

cailana
17. apr 2022

@ufon1503 ďakujem

shanna121
14. júl 2022

Prosim vas, niekto kto dostal prispevok na auto, vedel by mi poradit ako napisat ziadost ? dakujem velmi pekne za radu

ufon1503
autor
14. júl 2022

@shanna121 dobrý deň na tejto stránke si stiahnute žiadosť, tú vyplňte a stačí odniesť na úrad práce. https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

shanna121
14. júl 2022

Dakujem, ale myslel som co napisat do ´´ Odôvodnenie žiadosti´´

ufon1503
autor
15. júl 2022

@shanna121 aha tak v tom prípade podľa mňa stačí napísať stručne prečo žiadate. Ja som dal napríklad, že kvôli môjmu zdravotnému stavu je pre mňa zložité využívať na prepravu hromadnú dopravu a že s pribúdajúcimi rokmi mi pribúdajú aj diagnózy ktoré mi to viac komplikujú.

miss_shy
30. júl 2022

@ufon1503 ahoj, nevieš prosím či sa dá príspevok použiť aj ako akontácia? Ďakujem

ufon1503
autor
30. júl 2022

@miss_shy najprv vám musí predajca vystaviť predfaktúru, na sumu celého auta. Na jej základe Vám úrad vyčísli výšku príspevku. A po kúpe vyžadujú doklad že ste tie peniaze uhradili predajcovi. Ako ako tácia sa to žiaľ nedá použiť lebo vy musíte uhradiť celú faktúru za auto.

miss_shy
31. júl 2022

@ufon1503 ďakujem za odpoveď☺️

tinka021
10. aug 2022

@ufon1503 dobrý deň, chcem sa spýtať, čo všetko je potrebné k žiadosti pretože opatrujem imobilnú babku a podávam žiadosť s viacerými vyškrtanými políčkami. Ďakujem 🙂

katka237kk
12. nov 2022

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či nemá niekto skúsenosť so žiadosťou o príspevok na kúpu auta pre dvoch žiadateľov?
Máme dve neplnoleté ZŤP-S deti a viem, že na jedno dieťa môžeme dostať max.6638e, ale neviem, ako posudzujú príspevok pre dve osoby. Má s tým niekto prosím skúsenosť?
Vopred ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

mirekhusar
25. jan 2023

Prosim vas o radu riesil uz niekto potvrdenie od servysu o technickom stave vozidla. Doklad chceju na urade prace

ufon1503
autor
25. jan 2023

@mirekhusar ja som pred rokom riešil potvrdenie o technickom stave vozidla s tým, že mi pozreli komplet auto, vykalkulovali cenu opráva a to som odniesol na úrad. U mňa vyšla oprava cez 5000€

mirekhusar
30. jan 2023

@ufon1503 dakujem uz doriesene a este porosim ako dlho sa caka za schvalenie zidosti dnes ju podaval

ufon1503
autor
30. jan 2023

@mirekhusar to je individuálne niekedy 2 týždne niekedy mesiac.

mirekhusar
31. jan 2023

@ufon1503 dakujem