Prišiel aj vašim škôlkarom občiansky preukaz?

mimusina
22. máj 2024

Ahojte maminky, prišiel aj Vašim škôlkarom občiansky preukaz? Som sa zľakla že čo mi polícia posiela a to dcérkin občiansky🙈samozrejme je bez fotografie a na zadnej strane nemá uvedené bydlisko. Treba to riešiť či je to OK? Ďakujem🤗

slavomira236
22. máj 2024

@mimusina mojej uz prisiel pred 2rokmi cca..to nieje normalny obciansky. Malo to sluzit namiesto karty poistenca..no zatial je na nic.

kapanek1
22. máj 2024

@mimusina aj nam prisiel. Tiez som ostala velmi prekvapena a zaskocena. Podla mna zbytocne vyhodene peniaze. Kto potrebuje nech si poziada.

elis248
22. máj 2024

Moji majú 2,5r a 4r a zatiaľ nič neprišlo.

maryetta
22. máj 2024

Oni to posielaju postupne. Uz asi 2-3roky. Mojim 3starsim detom prislo postupne. Vraj to bude sluzit neskor ako preukaz poistenca.

jaskolka
22. máj 2024

Áno, synovi už prišlo. Dcéra ešte nemá. Ja v tom ani nevidím zmysel veď načo, keď tam nie je ani fotka, ako doklad zo slúžiť nemôže. A kartičku poistenca už davno majú, tak načo im ešte doklad, ktorý môže slúžiť namiesto nej?

mimusina
autor
22. máj 2024

@elis248 na zadnej strane majú napísané bydlisko? Či len rodné priezvisko?

januska12323
22. máj 2024

Jemine, je to tu už pár rokov, posielajú podľa neviem akej šablóny a je to akurát na dve veci. Ak chceš cestovný doklad musíš si ho vybaviť sama.

zuzulka558
22. máj 2024

Nemam nezobrala som ho od poštárky, mam občiansky staršej taky a je mi k ničomu tak nech si druhý nechajú

slavomira236
22. máj 2024

@jaskolka lebo ju to malo nahrAdit? Len nic sa nedeje

maranco
22. máj 2024

@mimusina
2. novembra 2016
Deťom do 15 rokov by sa mohli časom začať vydávať občianske preukazy bez fotografie. Majú slúžiť na ich identifikáciu v rámci elektronického zdravotníctva. Pripustil to dnes minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). Presný termín zatiaľ známy nie je.

Bude využívaný len klasický preukaz alebo ID karta s čipom," povedal minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD). Počíta s tým, že do konca roku 2021 by ich mali mať aj deti.
https://www.teraz.sk/slovensko/deti-obcianske-p...

maranco
22. máj 2024

@mimusina
malo to fungovať tak, že občiansky vložíš do čítačky u lekára a jemu sa sprístupní elektronická zdravotná dokumentácia, žiadne prevlačovanie karty ani výpisu z karty

pre záchranky mala byť alternatíva, že zadajú rodné číslo a uvidia zdravotnú dokumentáciu

prešli roky, milióny € sa minuli a doteraz to nefunguje, sa naťahuješ s lekárom aby ti dal kartu, ktorú ti podľa zákona nemá vydať

anavixy
22. máj 2024

Google ti to iste vyjasni lepsie nez ludia, co tiez nechapu, preco im prisiel 🙂 neviem co by si chcela na tom riesit, pohladaj si o tom info, zistis ze je ti na nic, posiela sa uz par rokov automaticky, a zaroven zistis, ze nie je co riesit, odloz do suflika a hotovo

elis248
22. máj 2024

@mimusina mojim ešte neprišli, tak neviem, čo sa tam píše. Inak sú narodení dec2019 a okt2021, tak neviem podľa čoho to zasielajú.