Prihlásenie syna na trvalý pobyt

petra368
30. okt 2018

Bývam v byte mám ho v osobnom vlastníctve , ale mám dospeleho syna ktorý býva so svojou priateľkou na podnájme ,a ak ho prihlásim k sebe na trvalý pobyt bude moja povinnosť zaplatiť zaňho len poplatok za smeti ,alebo budem musieť platiť aj za energie ?

3009
30. okt 2018

@petra368 za syna budeš platiť poplatky, ktoré sa rozpočítavajú na osobu - smeti, svietenie na chodbách, upratovanie, výťahy a ďalšie poplatky.

maciatkolulu
31. okt 2018

@petra368 tak ja neviem,ale podla mna, nie,nebudeš musieť,treba si ísť zistiť osobné k vášmu správcovi. To je najistejšie,lebo čo ja viem,tak sa platí za osobu/mesiac. Pokiaľ býva inde a má nahlásený iba TP,nevidím dôvod na platenie smeti,svietenie a pod.....

malzeville
31. okt 2018

Ked moj syn byval doma ako dospely pracujuci daval mi ciastku na platenie vsetkych poplatkov cize bytovemu druztvu tiez na elektrinu a smeti totiz na BD sa hlasi pocet osob v byte na jar Pride vyuctovanie a bud mate nedoplatok alebo preplatok .ked sa odstahoval odhlasila som ho z trvaleho pobytu na MU cim odpadli smeti aj z BD tak som tam vedena ako 1 osoba

jahodka11
31. okt 2018

Myslim, ze ano..podla osôb,co byvaju v byte sa potom počítajú predpokladané náklady na byt...a ked trvaly pobyt, tak urcite budes platit aj za smeti.....

loginexistuje
31. okt 2018

staci dat na mesto prehlasenie ze syn sa nezdrziava v tom byte a poplatok za smeti neplatis trvaly pobyt ma len evidencny charakter v pohode by som mu ho dala

luliu
31. okt 2018

Nie nemusíš za neho nič platiť, keď tam nebude žiť a dane poplatky bude platiť niekde inde

sense
31. okt 2018

Ak donesie z mestskeho uradu kde zije v podnajme potvrdenie (ak tam ma nahlaseny prech.pobyt) ze plati smeti tam tak nebudes musiet platit smeti, rovnako ak pri inych poplatkoch....