Prihlásenie sa na úrad práce

16. okt 2021

Žienky už mám z toho hlavu takú, že mi praskne zachvilu asi 😅 dala som výpoveď. A idem sa teda prihlásiť na úrad prace. Niečo plánujem. Ale tri mesiace tam minimálne musím byť… mám nárok na nejaké dávky? (Pracovala som rok- prvá práca, predtým som bola vedená na urade, nebrala som žiadne €, zamestnala som sa po skončení externého studia). Ďakujem. Viem sa to opýtať aj na upsvar, ale ich ochota je taka dych beruca že… 🙄🙄🙄

majusqa77
16. okt 2021

na podporu nie. mozno davka v hmotnej nudzi

autor
16. okt 2021

@majusqa77 alebo skôr nič nedostanem 🤷🏽‍♀️

luccija
16. okt 2021

Musíš mať odpracované 2 roky myslím...

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iris_goo
16. okt 2021

Na stránkach UPSVaR a Sociálnej poisťovne je to pekne popísané 🙂 O dávku v nezamestnanosti sa žiada priamo na žiadosti o zaradenie do evidence na úrade práce, no keďže si pracovala len rok (z potrebných dvoch), tak je to prakticky jedno.

Nezabudni, že je potrebné sa evidovať do 7 pracovných dní a (aspoň u nás je to tak), že pre tlačivko (žiadosť) si príde človek skôr, vypíše doma a potom to už ide rýchlo. Ja som napríklad, keď som bola evidovaná, mala šťastie aj na milých pracovníkov 🙂

https://www.upsvr.gov.sk/se/oddelenie-sluzieb-p...

https://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti...

autor
16. okt 2021

@iris_goo na milých pracovníkov na našom úrade, som ja bohužiaľ ešte NIKDY nenarazila… dikes, takže na sucho budem? 😂

mogaa
16. okt 2021

"na sucho"veru budeš....ono ak si do systému nič nedala/min.2roky odvody do SP!), tak čo čakáš? dávky sa vyplácajú z toho čo ostatní odvedú do systému....to nie je že dáva štát, to ide z odvodov čo do SP platia všetci pracujúci...možno hmotnú núdzu - ak spĺňaš podmienky

autor
16. okt 2021

@mogaa ešte že ostatní naši spoluobčania do systému niečo dávajú že? A ako sa o nich štát stará? 🤷🏽‍♀️👎🏻

mogaa
16. okt 2021

moja, ak budeš normálne pracovať, aby si uživila seba alebo rodinu, tak ano, budeš automaticky odvádza poistné aj na tých čo len chcú dostať zo systému čo najviac....

iris_goo
16. okt 2021

Ja som na našom úrade, chvalabohu, zažila len protivného SBSkára :D Bohužiaľ, zrejme to teda budú suchoty :D Popri externom štúdiu si brigádovala?

mogaa
16. okt 2021

inak ak narážaš na rómskych spoluobčanov, tak tí zväčša neberú dávky na nezamestnanosť(keďže roky neplatia odvody, ale majú rovno vybavení ID

autor
16. okt 2021

@iris_goo u nás všetci 😂😂😂 a nech sa neopovážim ich niečo pýtať ešte… len ma to trošku prekvapuje, veď keď ma práca nebaví, tak idem preč nie? Ja keď odtiaľ idem, hneď mam ,,dobrú,, naladičku 😂

miska_kal
21. okt 2021

rok je kratka doba na to aby ti dali podporu, 2 roky by si mala mat minimalne odpracovane🙂 a ci mas narok na ostatne davky to veru netusim, ale zase ked tam mas byt len tri mesiace, to nie je az taka hrozna doba aj bez davok ci?

autor
21. okt 2021

@miska_kal dúfajme že len tri mesiace 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Ale tak prežijeme... Ale snáď mi aspoň kurz po tých troch mesiacoch preplatia 🙈